KBSL · 8. Hafta · 2021-2022 · 11 Aralık 2021 00:00
Nesibe Aydın maçı 8 sayı farkla kazandı. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ikinci yarıda 39-38 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 18 | 28 | 20 | 18 | 84 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 14 | 23 | 11 | 28 | 76 |
| Nesibe Aydın | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.3 sezon ort. 75.1 | Tempo | 79.3 sezon ort. 73.2 |
| Hücum | ||
108.5 sezon ort. 100.2 | 100 hücumda sayı | 93.7 sezon ort. 106.5 |
68.4% sezon ort. 50.1% | eFG% | 40.8% sezon ort. 51.7% |
26.7% sezon ort. 17.8% | Top kaybı oranı | 18.2% sezon ort. 15.2% |
21.7% sezon ort. 29.4% | Hücum ribaundu % | 36.7% sezon ort. 30.0% |
53.1% sezon ort. 25.4% | Serbest atış oranı | 32.4% sezon ort. 21.0% |
26.5% sezon ort. 37.6% | Üçlük payı | 40.8% sezon ort. 34.9% |
| Savunma | ||
93.7 sezon ort. 96.5 | 100 savunmada yenen sayı | 108.5 sezon ort. 89.7 |
40.8% sezon ort. 46.2% | Rakip eFG% | 68.4% sezon ort. 44.1% |
18.2% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 26.7% sezon ort. 16.4% |
36.7% sezon ort. 27.4% | Rakip hücum ribaundu % | 21.7% sezon ort. 22.9% |
32.4% sezon ort. 25.6% | Rakip serbest atış oranı | 53.1% sezon ort. 23.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 33 dk+10.2 PIR
- Harika Gözde Eldaş Nesibe Aydın · 33 dk+5.9 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 26 dk+3.9 PIR
- Shavonte Sade Zellous ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 37 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 34 dk−18.3 PIR
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 16 dk−14.7 PIR
- Jasmine Loretta Thomas ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 29 dk−3.3 PIR
- Kamile Nacickaite Nesibe Aydın · 33 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Meltem Yıldızhan 250 sayı barajını geçti
- Jessica Thomas 100 sayı barajını geçti
- Alaina Denise Coates 10 blok barajını geçti
- Shavonte Sade Zellous 3.500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 77.4 | 79.3 | 108.5 | 68.4% | 26.7% | 21.7% | 53.1% | 93.7 | 40.8% | 18.2% | 63.3% | 32.4% | +14.8 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 81.1 | 79.3 | 93.7 | 40.8% | 18.2% | 36.7% | 32.4% | 108.5 | 68.4% | 26.7% | 78.3% | 53.1% | -14.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 30/49 (%61.2) | Saha İçi Şut | 25/71 (%35.2) |
| 23/36 (%63.9) | 2 Sayı | 17/42 (%40.5) |
| 7/13 (%53.8) | 3 Sayı | 8/29 (%27.6) |
| 17/26 (%65.4) | Serbest Atış | 18/23 (%78.3) |
| 36 | Ribaund | 36 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 18 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 18 |
| 19 | Asist | 14 |
| 11 | Top Çalma | 11 |
| 3 | Blok | 1 |
| 22 | Top Kaybı | 18 |
| 25 | Faul | 22 |
| 103 | Verimlilik (PIR) | 69 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Nesibe Aydın 3, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 10.12.2021Nesibe Aydın 84-76 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 15.04.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 83-88 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

