KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2020-2021 · 31 Mart 2021 00:00
Nesibe Aydın 4. çeyreği 14-4 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 14 | 18 | 17 | 4 | 53 |
| Nesibe Aydın | 20 | 20 | 25 | 14 | 79 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.7 sezon ort. 78.4 | Tempo | 79.7 sezon ort. 74.7 |
| Hücum | ||
67.0 sezon ort. 100.9 | 100 hücumda sayı | 98.4 sezon ort. 101.3 |
34.7% sezon ort. 50.1% | eFG% | 46.6% sezon ort. 49.2% |
26.0% sezon ort. 17.9% | Top kaybı oranı | 12.2% sezon ort. 15.1% |
29.5% sezon ort. 31.9% | Hücum ribaundu % | 22.7% sezon ort. 27.7% |
22.6% sezon ort. 22.4% | Serbest atış oranı | 16.2% sezon ort. 19.3% |
33.9% sezon ort. 37.9% | Üçlük payı | 31.1% sezon ort. 33.8% |
| Savunma | ||
98.4 sezon ort. 96.2 | 100 savunmada yenen sayı | 67.0 sezon ort. 91.1 |
46.6% sezon ort. 48.2% | Rakip eFG% | 34.7% sezon ort. 46.0% |
12.2% sezon ort. 18.7% | Zorlanan top kaybı | 26.0% sezon ort. 19.7% |
22.7% sezon ort. 30.0% | Rakip hücum ribaundu % | 29.5% sezon ort. 27.8% |
16.2% sezon ort. 20.7% | Rakip serbest atış oranı | 22.6% sezon ort. 23.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Katsiaryna Snytsina Nesibe Aydın · 26 dk+12.0 PIR
- Tuğba Oral Nesibe Aydın · 27 dk+6.1 PIR
- Büşra Akgün Nesibe Aydın · 31 dk+4.9 PIR
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 30 dk+3.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 27 dk−8.4 PIR
- İlayda Güner ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 32 dk−8.0 PIR
- Melis Talay ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 26 dk−5.6 PIR
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 37 dk−5.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 79.2 | 79.7 | 67.0 | 34.7% | 26.0% | 29.5% | 22.6% | 98.4 | 46.6% | 12.2% | 77.3% | 16.2% | -31.5 |
| Nesibe Aydın | 80.3 | 79.7 | 98.4 | 46.6% | 12.2% | 22.7% | 16.2% | 67.0 | 34.7% | 26.0% | 70.5% | 22.6% | +31.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 19/62 (%30.6) | Saha İçi Şut | 30/74 (%40.5) |
| 14/41 (%34.1) | 2 Sayı | 21/51 (%41.2) |
| 5/21 (%23.8) | 3 Sayı | 9/23 (%39.1) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 47 | Ribaund | 41 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 15 | Asist | 26 |
| 7 | Top Çalma | 12 |
| 4 | Blok | 5 |
| 24 | Top Kaybı | 11 |
| 11 | Faul | 18 |
| 50 | Verimlilik (PIR) | 103 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 1, Nesibe Aydın 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-3
- 06.10.2020Nesibe Aydın 69-58 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 02.01.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 91-84 Nesibe Aydın
- 27.03.2021Nesibe Aydın 76-61 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 30.03.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 53-79 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

