KBSL · 25. Hafta · 2020-2021 · 13 Mart 2021 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 2. çeyreği 25-5 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 29 | 25 | 21 | 16 | 91 |
| Samsun Canik Belediye | 20 | 5 | 8 | 13 | 46 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.7 sezon ort. 78.5 | Tempo | 77.7 sezon ort. 79.6 |
| Hücum | ||
116.7 sezon ort. 99.1 | 100 hücumda sayı | 59.4 sezon ort. 67.7 |
53.2% sezon ort. 49.5% | eFG% | 37.1% sezon ort. 35.8% |
15.5% sezon ort. 18.3% | Top kaybı oranı | 28.6% sezon ort. 22.7% |
45.2% sezon ort. 31.3% | Hücum ribaundu % | 23.8% sezon ort. 19.1% |
11.5% sezon ort. 22.9% | Serbest atış oranı | 17.2% sezon ort. 19.7% |
37.2% sezon ort. 37.8% | Üçlük payı | 53.4% sezon ort. 39.0% |
| Savunma | ||
59.4 sezon ort. 97.6 | 100 savunmada yenen sayı | 116.7 sezon ort. 128.7 |
37.1% sezon ort. 48.5% | Rakip eFG% | 53.2% sezon ort. 59.1% |
28.6% sezon ort. 18.1% | Zorlanan top kaybı | 15.5% sezon ort. 11.1% |
23.8% sezon ort. 30.0% | Rakip hücum ribaundu % | 45.2% sezon ort. 38.7% |
17.2% sezon ort. 20.6% | Rakip serbest atış oranı | 11.5% sezon ort. 19.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 16 dk+20.9 PIR
- Şevval Akalan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 36 dk+17.2 PIR
- Yeliz Doğan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 38 dk+13.5 PIR
- Nurgül Ersoy Samsun Canik Belediye · 18 dk+10.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dilan Çalış Samsun Canik Belediye · 29 dk−9.0 PIR
- Nazlı Çalışkan Samsun Canik Belediye · 16 dk−5.2 PIR
- Elif Korkut Samsun Canik Belediye · 10 dk−2.9 PIR
- Zeynep Sina Konuksever Samsun Canik Belediye · 16 dk−0.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 78.0 | 77.7 | 116.7 | 53.2% | 15.5% | 45.2% | 11.5% | 59.4 | 37.1% | 28.6% | 76.2% | 17.2% | +57.3 |
| Samsun Canik Belediye | 77.4 | 77.7 | 59.4 | 37.1% | 28.6% | 23.8% | 17.2% | 116.7 | 53.2% | 15.5% | 54.8% | 11.5% | -57.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| 36/78 (%46.2) | Saha İçi Şut | 17/58 (%29.3) |
| 25/49 (%51.0) | 2 Sayı | 8/27 (%29.6) |
| 11/29 (%37.9) | 3 Sayı | 9/31 (%29.0) |
| 8/9 (%88.9) | Serbest Atış | 3/10 (%30.0) |
| 51 | Ribaund | 33 |
| 19 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 35 | Asist | 13 |
| 18 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 25 |
| 10 | Faul | 13 |
| 137 | Verimlilik (PIR) | 22 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 9, Samsun Canik Belediye 2 galibiyet aldı.
- 2020-2021 · Samsun Canik Belediye 50-124 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2019-2020 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 88-54 Samsun Canik Belediye
- 2019-2020 · Samsun Canik Belediye 76-82 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2018-2019 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 158-63 Samsun Canik Belediye
- 2018-2019 · Samsun Canik Belediye 59-117 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 11.12.2020Samsun Canik Belediye 50-124 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 12.03.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 91-46 Samsun Canik Belediye
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

