KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2020-2021 · 28 Mart 2021 00:00
Nesibe Aydın 2. çeyreği 31-14 kazanarak farkı açtı. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ikinci yarıda 33-28 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 17 | 31 | 15 | 13 | 76 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 14 | 14 | 22 | 11 | 61 |
| Nesibe Aydın | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.0 sezon ort. 74.8 | Tempo | 75.0 sezon ort. 78.6 |
| Hücum | ||
102.9 sezon ort. 101.1 | 100 hücumda sayı | 80.1 sezon ort. 100.4 |
50.8% sezon ort. 49.0% | eFG% | 41.9% sezon ort. 49.9% |
13.4% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 20.9% sezon ort. 18.1% |
22.2% sezon ort. 27.7% | Hücum ribaundu % | 23.8% sezon ort. 32.1% |
16.7% sezon ort. 19.3% | Serbest atış oranı | 22.6% sezon ort. 22.4% |
31.8% sezon ort. 33.8% | Üçlük payı | 33.9% sezon ort. 37.9% |
| Savunma | ||
80.1 sezon ort. 90.7 | 100 savunmada yenen sayı | 102.9 sezon ort. 96.0 |
41.9% sezon ort. 45.8% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 48.1% |
20.9% sezon ort. 19.9% | Zorlanan top kaybı | 13.4% sezon ort. 18.7% |
23.8% sezon ort. 28.0% | Rakip hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 30.0% |
22.6% sezon ort. 23.6% | Rakip serbest atış oranı | 16.7% sezon ort. 20.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Zsofia Simon Nesibe Aydın · 20 dk+7.4 PIR
- Hülya Çoklar Asarcıklı Nesibe Aydın · 12 dk+6.3 PIR
- Büşra Akgün Nesibe Aydın · 26 dk+5.1 PIR
- Sheylani Peddy Nesibe Aydın · 27 dk+3.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 39 dk−19.9 PIR
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 33 dk−8.7 PIR
- Gökşen Fitik ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 32 dk−8.3 PIR
- Şevval Akalan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 22 dk−6.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Merve Uygül 100 sayı barajını geçti
- Büşra Akgün 25 top çalma barajını geçti
- Kristine Anigwe 25 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 73.8 | 75.0 | 102.9 | 50.8% | 13.4% | 22.2% | 16.7% | 80.1 | 41.9% | 20.9% | 76.2% | 22.6% | +22.8 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 76.2 | 75.0 | 80.1 | 41.9% | 20.9% | 23.8% | 22.6% | 102.9 | 50.8% | 13.4% | 77.8% | 16.7% | -22.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 30/66 (%45.5) | Saha İçi Şut | 22/62 (%35.5) |
| 23/45 (%51.1) | 2 Sayı | 14/41 (%34.1) |
| 7/21 (%33.3) | 3 Sayı | 8/21 (%38.1) |
| 9/11 (%81.8) | Serbest Atış | 9/14 (%64.3) |
| 40 | Ribaund | 38 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 23 | Asist | 17 |
| 10 | Top Çalma | 5 |
| 4 | Blok | 2 |
| 11 | Top Kaybı | 18 |
| 17 | Faul | 15 |
| 98 | Verimlilik (PIR) | 54 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Nesibe Aydın 1, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-1
- 06.10.2020Nesibe Aydın 69-58 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 02.01.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 91-84 Nesibe Aydın
- 27.03.2021Nesibe Aydın 76-61 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 30.03.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 53-79 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

