KBSL · 7. Hafta · 2021-2022 · 6 Aralık 2021 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Hatayspor ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 22 | 30 | 20 | 14 | 86 |
| Hatayspor | 19 | 17 | 22 | 30 | 88 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Hatayspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.3 sezon ort. 73.3 | Tempo | 77.3 sezon ort. 76.3 |
| Hücum | ||
111.8 sezon ort. 105.9 | 100 hücumda sayı | 113.3 sezon ort. 99.0 |
53.0% sezon ort. 51.3% | eFG% | 48.6% sezon ort. 48.8% |
16.9% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 15.1% sezon ort. 15.7% |
37.5% sezon ort. 30.1% | Hücum ribaundu % | 40.5% sezon ort. 22.9% |
27.3% sezon ort. 21.2% | Serbest atış oranı | 31.9% sezon ort. 24.3% |
34.8% sezon ort. 35.1% | Üçlük payı | 24.6% sezon ort. 31.3% |
| Savunma | ||
113.3 sezon ort. 89.5 | 100 savunmada yenen sayı | 111.8 sezon ort. 106.4 |
48.6% sezon ort. 44.5% | Rakip eFG% | 53.0% sezon ort. 50.4% |
15.1% sezon ort. 16.8% | Zorlanan top kaybı | 16.9% sezon ort. 12.8% |
40.5% sezon ort. 22.4% | Rakip hücum ribaundu % | 37.5% sezon ort. 27.9% |
31.9% sezon ort. 23.4% | Rakip serbest atış oranı | 27.3% sezon ort. 18.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 34 dk+15.6 PIR
- Elif Emirtekin Hatayspor · 28 dk+8.0 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Hatayspor · 40 dk+4.5 PIR
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 12 dk+2.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Yvonne Turner ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 34 dk−10.4 PIR
- Shavonte Sade Zellous ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 35 dk−8.8 PIR
- Maddalena Gaia Gorini Hatayspor · 20 dk−3.4 PIR
- Kalani Chanel Brown Hatayspor · 37 dk−3.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 76.9 | 77.3 | 111.8 | 53.0% | 16.9% | 37.5% | 27.3% | 113.3 | 48.6% | 15.1% | 59.5% | 31.9% | -1.5 |
| Hatayspor | 77.7 | 77.3 | 113.3 | 48.6% | 15.1% | 40.5% | 31.9% | 111.8 | 53.0% | 16.9% | 62.5% | 27.3% | +1.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Hatayspor |
|---|---|---|
| 31/66 (%47.0) | Saha İçi Şut | 30/69 (%43.5) |
| 23/43 (%53.5) | 2 Sayı | 23/52 (%44.2) |
| 8/23 (%34.8) | 3 Sayı | 7/17 (%41.2) |
| 16/18 (%88.9) | Serbest Atış | 21/22 (%95.5) |
| 34 | Ribaund | 35 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 21 | Asist | 23 |
| 8 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 14 |
| 22 | Faul | 19 |
| 98 | Verimlilik (PIR) | 101 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 05.12.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 86-88 Hatayspor
- 04.03.2022Hatayspor 62-92 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

