KBSL · 15. Hafta · 2021-2022 · 23 Ocak 2022 00:00
Nesibe Aydın 2. çeyreği 27-14 kazanarak farkı açtı. Elazığ İl Özel İdare ikinci yarıda 34-27 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ İl Özel İdare | 14 | 14 | 14 | 20 | 62 |
| Nesibe Aydın | 25 | 27 | 8 | 19 | 79 |
| Elazığ İl Özel İdare | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.3 sezon ort. 76.2 | Tempo | 79.3 sezon ort. 75.1 |
| Hücum | ||
80.3 sezon ort. 83.5 | 100 hücumda sayı | 97.2 sezon ort. 100.6 |
43.8% sezon ort. 42.1% | eFG% | 49.3% sezon ort. 50.6% |
26.1% sezon ort. 19.4% | Top kaybı oranı | 17.5% sezon ort. 18.1% |
29.7% sezon ort. 25.5% | Hücum ribaundu % | 23.8% sezon ort. 29.4% |
37.5% sezon ort. 24.8% | Serbest atış oranı | 17.1% sezon ort. 26.4% |
21.4% sezon ort. 27.9% | Üçlük payı | 44.3% sezon ort. 37.1% |
| Savunma | ||
97.2 sezon ort. 112.7 | 100 savunmada yenen sayı | 80.3 sezon ort. 96.9 |
49.3% sezon ort. 54.6% | Rakip eFG% | 43.8% sezon ort. 46.1% |
17.5% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 26.1% sezon ort. 15.5% |
23.8% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 27.7% |
17.1% sezon ort. 24.8% | Rakip serbest atış oranı | 37.5% sezon ort. 25.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kamile Nacickaite Nesibe Aydın · 30 dk+15.9 PIR
- Meltem Yıldızhan Nesibe Aydın · 25 dk+15.1 PIR
- Aysel Bakır Elazığ İl Özel İdare · 26 dk+10.3 PIR
- Chanel Mokango Modiri Elazığ İl Özel İdare · 38 dk+6.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Katsiaryna Snytsina Nesibe Aydın · 28 dk−11.1 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 35 dk−5.9 PIR
- Angeliki Vintsilaiou Elazığ İl Özel İdare · 33 dk−5.8 PIR
- Melike Yalçınkaya Elazığ İl Özel İdare · 21 dk−3.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gülşah Duman Bıçakçı 250 ribaund barajını geçti
- Meltem Yıldızhan 10 blok barajını geçti
- Şuğranur Sönmez 100 ribaund barajını geçti
- Kamile Nacickaite 1.500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Elazığ İl Özel İdare | 77.2 | 79.3 | 80.3 | 43.8% | 26.1% | 29.7% | 37.5% | 97.2 | 49.3% | 17.5% | 76.2% | 17.1% | -16.9 |
| Nesibe Aydın | 81.3 | 79.3 | 97.2 | 49.3% | 17.5% | 23.8% | 17.1% | 80.3 | 43.8% | 26.1% | 70.3% | 37.5% | +16.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Elazığ İl Özel İdare | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 22/56 (%39.3) | Saha İçi Şut | 29/70 (%41.4) |
| 17/44 (%38.6) | 2 Sayı | 18/39 (%46.2) |
| 5/12 (%41.7) | 3 Sayı | 11/31 (%35.5) |
| 13/21 (%61.9) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 43 | Ribaund | 36 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 16 | Asist | 23 |
| 8 | Top Çalma | 11 |
| 2 | Blok | 3 |
| 23 | Top Kaybı | 16 |
| 18 | Faul | 20 |
| 66 | Verimlilik (PIR) | 93 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Elazığ İl Özel İdare 1, Nesibe Aydın 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 16.11.2021Nesibe Aydın 96-58 Elazığ İl Özel İdare
- 22.01.2022Elazığ İl Özel İdare 62-79 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

