KBSL · 12. Hafta · 2021-2022 · 6 Ocak 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 2. çeyreği 31-14 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ İl Özel İdare | 16 | 14 | 5 | 18 | 53 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 24 | 31 | 20 | 6 | 81 |
| Elazığ İl Özel İdare | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.7 sezon ort. 76.3 | Tempo | 75.7 sezon ort. 73.3 |
| Hücum | ||
70.0 sezon ort. 83.9 | 100 hücumda sayı | 107.1 sezon ort. 106.0 |
32.6% sezon ort. 42.6% | eFG% | 50.7% sezon ort. 51.4% |
15.3% sezon ort. 19.8% | Top kaybı oranı | 13.9% sezon ort. 15.3% |
19.6% sezon ort. 25.9% | Hücum ribaundu % | 27.5% sezon ort. 30.3% |
19.7% sezon ort. 25.5% | Serbest atış oranı | 22.1% sezon ort. 21.4% |
25.8% sezon ort. 27.7% | Üçlük payı | 39.7% sezon ort. 35.0% |
| Savunma | ||
107.1 sezon ort. 112.3 | 100 savunmada yenen sayı | 70.0 sezon ort. 90.9 |
50.7% sezon ort. 54.6% | Rakip eFG% | 32.6% sezon ort. 45.0% |
13.9% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 15.3% sezon ort. 16.8% |
27.5% sezon ort. 30.1% | Rakip hücum ribaundu % | 19.6% sezon ort. 23.0% |
22.1% sezon ort. 24.6% | Rakip serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Shavonte Sade Zellous ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 22 dk+16.1 PIR
- Chanel Mokango Modiri Elazığ İl Özel İdare · 32 dk+9.0 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 11 dk+7.5 PIR
- Fatmanur Karakaş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 18 dk+6.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Lindsey Denise Pulliam Elazığ İl Özel İdare · 32 dk−10.3 PIR
- Nihan Dabakoğlu Elazığ İl Özel İdare · 23 dk−6.9 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 18 dk−6.9 PIR
- Melis Talay ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 24 dk−5.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Elazığ İl Özel İdare | 75.7 | 75.7 | 70.0 | 32.6% | 15.3% | 19.6% | 19.7% | 107.1 | 50.7% | 13.9% | 72.5% | 22.1% | -37.1 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 75.6 | 75.7 | 107.1 | 50.7% | 13.9% | 27.5% | 22.1% | 70.0 | 32.6% | 15.3% | 80.4% | 19.7% | +37.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Elazığ İl Özel İdare | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 20/66 (%30.3) | Saha İçi Şut | 29/68 (%42.6) |
| 17/49 (%34.7) | 2 Sayı | 18/41 (%43.9) |
| 3/17 (%17.6) | 3 Sayı | 11/27 (%40.7) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 12/15 (%80.0) |
| 38 | Ribaund | 48 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 37 |
| 13 | Asist | 21 |
| 6 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 12 |
| 13 | Faul | 13 |
| 49 | Verimlilik (PIR) | 107 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Elazığ İl Özel İdare 1, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 05.01.2022Elazığ İl Özel İdare 53-81 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 09.04.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 82-64 Elazığ İl Özel İdare
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

