KBSL · 11. Hafta · 2021-2022 · 29 Aralık 2021 00:00

68 - 72

Bursa Büyükşehir Belediyespor maçı 4 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 11 | 21 | 25 | 11 | 68 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 20 | 15 | 18 | 19 | 72 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Bursa Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.4 sezon ort. 75.2 | Tempo | 76.4 sezon ort. 75.1 |
| Hücum | ||
88.9 sezon ort. 99.9 | 100 hücumda sayı | 94.4 sezon ort. 92.5 |
40.9% sezon ort. 50.2% | eFG% | 46.3% sezon ort. 45.3% |
16.0% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 13.1% sezon ort. 16.0% |
25.0% sezon ort. 22.0% | Hücum ribaundu % | 19.5% sezon ort. 23.0% |
25.8% sezon ort. 20.2% | Serbest atış oranı | 17.6% sezon ort. 22.2% |
39.4% sezon ort. 39.3% | Üçlük payı | 33.8% sezon ort. 32.2% |
| Savunma | ||
94.4 sezon ort. 108.0 | 100 savunmada yenen sayı | 88.9 sezon ort. 102.5 |
46.3% sezon ort. 51.2% | Rakip eFG% | 40.9% sezon ort. 51.1% |
13.1% sezon ort. 12.9% | Zorlanan top kaybı | 16.0% sezon ort. 18.5% |
19.5% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 32.4% |
17.6% sezon ort. 22.4% | Rakip serbest atış oranı | 25.8% sezon ort. 22.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 40 dk+9.2 PIR
- Duygu Özen Bursa Büyükşehir Belediyespor · 31 dk+7.1 PIR
- Gizem Uca Bursa Büyükşehir Belediyespor · 31 dk+5.3 PIR
- Ferda Yıldız Bursa Büyükşehir Belediyespor · 27 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk−14.3 PIR
- Merve Arı Bursa Büyükşehir Belediyespor · 23 dk−6.8 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Çankaya Üniversitesi · 13 dk−4.0 PIR
- Victoria Macaulay Bursa Büyükşehir Belediyespor · 34 dk−1.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 76.5 | 76.4 | 88.9 | 40.9% | 16.0% | 25.0% | 25.8% | 94.4 | 46.3% | 13.1% | 80.5% | 17.6% | -5.5 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 76.3 | 76.4 | 94.4 | 46.3% | 13.1% | 19.5% | 17.6% | 88.9 | 40.9% | 16.0% | 75.0% | 25.8% | +5.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Bursa Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 23/66 (%34.8) | Saha İçi Şut | 27/68 (%39.7) |
| 15/40 (%37.5) | 2 Sayı | 18/45 (%40.0) |
| 8/26 (%30.8) | 3 Sayı | 9/23 (%39.1) |
| 14/17 (%82.4) | Serbest Atış | 9/12 (%75.0) |
| 44 | Ribaund | 41 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 16 | Asist | 19 |
| 5 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 11 |
| 17 | Faul | 19 |
| 75 | Verimlilik (PIR) | 85 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 28.12.2021Çankaya Üniversitesi 68-72 Bursa Büyükşehir Belediyespor
- 01.04.2022Bursa Büyükşehir Belediyespor 95-89 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.