KBSL · 16. Hafta · 2021-2022 · 29 Ocak 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi maçı 14 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 25 | 26 | 19 | 16 | 86 |
| Çankaya Üniversitesi | 18 | 22 | 13 | 19 | 72 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.6 sezon ort. 73.6 | Tempo | 66.6 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
128.7 sezon ort. 105.5 | 100 hücumda sayı | 108.4 sezon ort. 99.2 |
57.4% sezon ort. 51.2% | eFG% | 57.9% sezon ort. 49.6% |
5.2% sezon ort. 15.5% | Top kaybı oranı | 14.0% sezon ort. 15.3% |
29.4% sezon ort. 30.3% | Hücum ribaundu % | 16.1% sezon ort. 22.3% |
16.2% sezon ort. 21.6% | Serbest atış oranı | 17.5% sezon ort. 20.5% |
25.0% sezon ort. 35.4% | Üçlük payı | 40.4% sezon ort. 39.3% |
| Savunma | ||
108.4 sezon ort. 89.8 | 100 savunmada yenen sayı | 128.7 sezon ort. 106.8 |
57.9% sezon ort. 44.2% | Rakip eFG% | 57.4% sezon ort. 50.8% |
14.0% sezon ort. 16.8% | Zorlanan top kaybı | 5.2% sezon ort. 13.1% |
16.1% sezon ort. 23.1% | Rakip hücum ribaundu % | 29.4% sezon ort. 27.3% |
17.5% sezon ort. 23.8% | Rakip serbest atış oranı | 16.2% sezon ort. 22.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 23 dk+9.7 PIR
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 40 dk+9.2 PIR
- Tuğçe Murat Çankaya Üniversitesi · 13 dk+6.4 PIR
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 29 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alexis Sade Prince Çankaya Üniversitesi · 40 dk−19.8 PIR
- Temitope Titilola Fagbenle ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 31 dk−7.9 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk−4.8 PIR
- Derin Yaya Çankaya Üniversitesi · 28 dk−3.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 66.8 | 66.6 | 128.7 | 57.4% | 5.2% | 29.4% | 16.2% | 108.4 | 57.9% | 14.0% | 83.9% | 17.5% | +20.2 |
| Çankaya Üniversitesi | 66.4 | 66.6 | 108.4 | 57.9% | 14.0% | 16.1% | 17.5% | 128.7 | 57.4% | 5.2% | 70.6% | 16.2% | -20.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 35/68 (%51.5) | Saha İçi Şut | 27/57 (%47.4) |
| 27/51 (%52.9) | 2 Sayı | 15/34 (%44.1) |
| 8/17 (%47.1) | 3 Sayı | 12/23 (%52.2) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 6/10 (%60.0) |
| 36 | Ribaund | 29 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 23 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 0 |
| 4 | Blok | 3 |
| 4 | Top Kaybı | 10 |
| 14 | Faul | 16 |
| 109 | Verimlilik (PIR) | 79 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 2, Çankaya Üniversitesi 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 29.10.2021Çankaya Üniversitesi 66-92 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 28.01.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 86-72 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

