KBSL · 15. Hafta · 2021-2022 · 22 Ocak 2022 00:00
Galatasaray 2. çeyreği 26-16 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 32 | 16 | 20 | 18 | 86 |
| Galatasaray | 22 | 26 | 19 | 25 | 92 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.7 sezon ort. 75.1 | Tempo | 78.7 sezon ort. 74.3 |
| Hücum | ||
108.8 sezon ort. 99.1 | 100 hücumda sayı | 117.4 sezon ort. 95.5 |
49.3% sezon ort. 49.9% | eFG% | 61.1% sezon ort. 45.1% |
12.2% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 10.1% sezon ort. 16.0% |
27.5% sezon ort. 21.9% | Hücum ribaundu % | 3.4% sezon ort. 30.0% |
22.2% sezon ort. 20.3% | Serbest atış oranı | 30.2% sezon ort. 24.7% |
47.2% sezon ort. 39.0% | Üçlük payı | 23.8% sezon ort. 30.0% |
| Savunma | ||
117.4 sezon ort. 107.1 | 100 savunmada yenen sayı | 108.8 sezon ort. 89.3 |
61.1% sezon ort. 50.7% | Rakip eFG% | 49.3% sezon ort. 46.1% |
10.1% sezon ort. 13.0% | Zorlanan top kaybı | 12.2% sezon ort. 18.8% |
3.4% sezon ort. 28.0% | Rakip hücum ribaundu % | 27.5% sezon ort. 22.0% |
30.2% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 22.2% sezon ort. 24.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 39 dk+14.7 PIR
- İnci Güçlü Çankaya Üniversitesi · 26 dk+12.9 PIR
- Melis Gülcan Galatasaray · 32 dk+12.7 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 36 dk+12.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 40 dk−6.5 PIR
- Derin Yaya Çankaya Üniversitesi · 12 dk−4.8 PIR
- Kelsey Christine Plum Galatasaray · 37 dk−3.4 PIR
- Gizem Başaran Turan Galatasaray · 11 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Pelin Bilgiç 750 asist barajını geçti
- Eda Şahin 100 sayı barajını geçti
- Kaela Dawn Davis 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 79.0 | 78.7 | 108.8 | 49.3% | 12.2% | 27.5% | 22.2% | 117.4 | 61.1% | 10.1% | 96.6% | 30.2% | -8.6 |
| Galatasaray | 78.4 | 78.7 | 117.4 | 61.1% | 10.1% | 3.4% | 30.2% | 108.8 | 49.3% | 12.2% | 72.5% | 22.2% | +8.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 30/72 (%41.7) | Saha İçi Şut | 36/63 (%57.1) |
| 19/38 (%50.0) | 2 Sayı | 31/48 (%64.6) |
| 11/34 (%32.4) | 3 Sayı | 5/15 (%33.3) |
| 15/16 (%93.8) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 39 | Ribaund | 30 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 1 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 24 | Asist | 26 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 8 |
| 20 | Faul | 19 |
| 100 | Verimlilik (PIR) | 118 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 2, Galatasaray 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 22.10.2021Galatasaray 66-54 Çankaya Üniversitesi
- 21.01.2022Çankaya Üniversitesi 86-92 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

