KBSL · 13. Hafta · 2021-2022 · 19 Ocak 2022 00:00
Botaş ilk yarıyı 30-31 geride kapattı, ikinci yarıyı 37-30 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 25 | 6 | 14 | 16 | 61 |
| Botaş | 15 | 15 | 18 | 19 | 67 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.2 sezon ort. 75.6 | Tempo | 66.2 sezon ort. 71.1 |
| Hücum | ||
91.1 sezon ort. 99.7 | 100 hücumda sayı | 102.4 sezon ort. 107.3 |
43.7% sezon ort. 50.1% | eFG% | 43.2% sezon ort. 53.1% |
17.3% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 9.0% sezon ort. 15.3% |
35.9% sezon ort. 21.6% | Hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 25.9% |
14.3% sezon ort. 20.6% | Serbest atış oranı | 15.2% sezon ort. 22.4% |
44.4% sezon ort. 39.1% | Üçlük payı | 37.9% sezon ort. 37.8% |
| Savunma | ||
102.4 sezon ort. 107.7 | 100 savunmada yenen sayı | 91.1 sezon ort. 101.0 |
43.2% sezon ort. 51.3% | Rakip eFG% | 43.7% sezon ort. 48.4% |
9.0% sezon ort. 13.0% | Zorlanan top kaybı | 17.3% sezon ort. 16.2% |
30.0% sezon ort. 27.3% | Rakip hücum ribaundu % | 35.9% sezon ort. 29.3% |
15.2% sezon ort. 22.5% | Rakip serbest atış oranı | 14.3% sezon ort. 28.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Işıl Alben Botaş · 15 dk+10.0 PIR
- Alexis Sade Prince Çankaya Üniversitesi · 40 dk+5.1 PIR
- İnci Güçlü Çankaya Üniversitesi · 17 dk+4.6 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 27 dk+4.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jelena Dubljevic Botaş · 32 dk−17.1 PIR
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 32 dk−15.9 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 37 dk−6.0 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 20 dk−5.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 67.0 | 66.2 | 91.1 | 43.7% | 17.3% | 35.9% | 14.3% | 102.4 | 43.2% | 9.0% | 70.0% | 15.2% | -11.3 |
| Botaş | 65.4 | 66.2 | 102.4 | 43.2% | 9.0% | 30.0% | 15.2% | 91.1 | 43.7% | 17.3% | 64.1% | 14.3% | +11.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 24/63 (%38.1) | Saha İçi Şut | 25/66 (%37.9) |
| 17/35 (%48.6) | 2 Sayı | 18/41 (%43.9) |
| 7/28 (%25.0) | 3 Sayı | 7/25 (%28.0) |
| 6/9 (%66.7) | Serbest Atış | 10/10 (%100.0) |
| 42 | Ribaund | 37 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 10 | Asist | 17 |
| 4 | Top Çalma | 7 |
| 5 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 7 |
| 15 | Faul | 17 |
| 66 | Verimlilik (PIR) | 80 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 4, Botaş 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.01.2022Çankaya Üniversitesi 61-67 Botaş
- 18.04.2022Botaş 72-95 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

