KBSL · 11. Hafta · 2021-2022 · 28 Aralık 2021 00:00
Botaş maçı 17 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 20 | 19 | 22 | 20 | 81 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 13 | 11 | 24 | 16 | 64 |
| Botaş | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.1 sezon ort. 70.9 | Tempo | 72.1 sezon ort. 73.9 |
| Hücum | ||
111.1 sezon ort. 107.0 | 100 hücumda sayı | 89.7 sezon ort. 93.2 |
53.2% sezon ort. 52.7% | eFG% | 41.5% sezon ort. 45.2% |
16.7% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 16.2% sezon ort. 16.5% |
32.4% sezon ort. 25.8% | Hücum ribaundu % | 23.7% sezon ort. 27.2% |
29.0% sezon ort. 21.9% | Serbest atış oranı | 32.2% sezon ort. 20.8% |
35.5% sezon ort. 37.8% | Üçlük payı | 42.4% sezon ort. 31.1% |
| Savunma | ||
89.7 sezon ort. 101.1 | 100 savunmada yenen sayı | 111.1 sezon ort. 106.1 |
41.5% sezon ort. 48.5% | Rakip eFG% | 53.2% sezon ort. 51.4% |
16.2% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 16.7% sezon ort. 15.9% |
23.7% sezon ort. 29.8% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 31.3% |
32.2% sezon ort. 27.7% | Rakip serbest atış oranı | 29.0% sezon ort. 24.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 37 dk+11.4 PIR
- Jazmine Elizabeth Davis Botaş · 33 dk+6.5 PIR
- Helin Boybeyi Bellona Kayseri Basketbol · 22 dk+4.0 PIR
- Farhiya Abdi Bellona Kayseri Basketbol · 21 dk+2.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Botaş · 31 dk−8.9 PIR
- Jelena Dubljevic Botaş · 29 dk−4.6 PIR
- Zeynep Kalbisağde Bellona Kayseri Basketbol · 9 dk−4.4 PIR
- Annamaria Prezelj Botaş · 15 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 72.9 | 72.1 | 111.1 | 53.2% | 16.7% | 32.4% | 29.0% | 89.7 | 41.5% | 16.2% | 76.3% | 32.2% | +21.4 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 71.4 | 72.1 | 89.7 | 41.5% | 16.2% | 23.7% | 32.2% | 111.1 | 53.2% | 16.7% | 67.6% | 29.0% | -21.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 29/62 (%46.8) | Saha İçi Şut | 21/59 (%35.6) |
| 21/40 (%52.5) | 2 Sayı | 14/34 (%41.2) |
| 8/22 (%36.4) | 3 Sayı | 7/25 (%28.0) |
| 15/18 (%83.3) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 40 | Ribaund | 32 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 22 | Asist | 14 |
| 5 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 13 |
| 19 | Faul | 21 |
| 99 | Verimlilik (PIR) | 61 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Botaş 8, Bellona Kayseri Basketbol 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 27.12.2021Botaş 81-64 Bellona Kayseri Basketbol
- 01.04.2022Bellona Kayseri Basketbol 78-92 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

