KBSL · 12. Hafta · 2021-2022 · 31 Aralık 2021 00:00
Fenerbahçe Safiport 2. çeyreği 28-17 kazanarak farkı açtı. Botaş ikinci yarıda 43-37 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 20 | 17 | 24 | 19 | 80 |
| Fenerbahçe Safiport | 25 | 28 | 20 | 17 | 90 |
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe Safiport |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.6 sezon ort. 70.8 | Tempo | 73.6 sezon ort. 74.8 |
| Hücum | ||
108.7 sezon ort. 107.1 | 100 hücumda sayı | 122.1 sezon ort. 119.7 |
56.5% sezon ort. 52.6% | eFG% | 63.8% sezon ort. 56.4% |
18.9% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 14.0% sezon ort. 12.8% |
32.4% sezon ort. 25.8% | Hücum ribaundu % | 17.9% sezon ort. 33.3% |
24.2% sezon ort. 22.1% | Serbest atış oranı | 37.9% sezon ort. 20.2% |
29.0% sezon ort. 38.1% | Üçlük payı | 37.9% sezon ort. 37.0% |
| Savunma | ||
122.1 sezon ort. 99.9 | 100 savunmada yenen sayı | 108.7 sezon ort. 82.1 |
63.8% sezon ort. 47.7% | Rakip eFG% | 56.5% sezon ort. 42.3% |
14.0% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 18.9% sezon ort. 20.5% |
17.9% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 21.3% |
37.9% sezon ort. 27.5% | Rakip serbest atış oranı | 24.2% sezon ort. 23.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jazmine Elizabeth Davis Botaş · 35 dk+6.6 PIR
- Amanda Agnes Sofia Zahui Bazoukou Fenerbahçe Safiport · 27 dk+6.4 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 30 dk+5.0 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Safiport · 40 dk+3.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jelena Dubljevic Botaş · 39 dk−17.4 PIR
- Alina Iagupova Fenerbahçe Safiport · 38 dk−7.3 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe Safiport · 34 dk−4.8 PIR
- Annamaria Prezelj Botaş · 9 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Kayla McBride 250 asist barajını geçti
- Jazmine Elizabeth Davis 50 asist barajını geçti
- Tuğçe Canıtez 1.500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 73.6 | 73.6 | 108.7 | 56.5% | 18.9% | 32.4% | 24.2% | 122.1 | 63.8% | 14.0% | 82.1% | 37.9% | -13.5 |
| Fenerbahçe Safiport | 73.7 | 73.6 | 122.1 | 63.8% | 14.0% | 17.9% | 37.9% | 108.7 | 56.5% | 18.9% | 67.6% | 24.2% | +13.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe Safiport |
|---|---|---|
| 31/62 (%50.0) | Saha İçi Şut | 33/58 (%56.9) |
| 23/44 (%52.3) | 2 Sayı | 25/36 (%69.4) |
| 8/18 (%44.4) | 3 Sayı | 8/22 (%36.4) |
| 10/15 (%66.7) | Serbest Atış | 16/22 (%72.7) |
| 34 | Ribaund | 28 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 20 | Asist | 35 |
| 9 | Top Çalma | 10 |
| 0 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 11 |
| 17 | Faul | 19 |
| 91 | Verimlilik (PIR) | 123 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Botaş 1, Fenerbahçe Safiport 11 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 30.12.2021Botaş 80-90 Fenerbahçe Safiport
- 15.04.2022Fenerbahçe Safiport 85-78 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

