KBSL · 15. Hafta · 2021-2022 · 24 Ocak 2022 00:00
Botaş maçı 11 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 27 | 21 | 15 | 13 | 76 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 25 | 16 | 8 | 16 | 65 |
| Botaş | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.5 sezon ort. 71.0 | Tempo | 68.5 sezon ort. 73.6 |
| Hücum | ||
111.3 sezon ort. 107.0 | 100 hücumda sayı | 94.6 sezon ort. 106.4 |
54.8% sezon ort. 52.7% | eFG% | 44.3% sezon ort. 51.6% |
10.6% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 19.3% sezon ort. 15.1% |
22.6% sezon ort. 26.2% | Hücum ribaundu % | 37.8% sezon ort. 30.0% |
19.4% sezon ort. 22.2% | Serbest atış oranı | 21.3% sezon ort. 21.4% |
29.0% sezon ort. 38.1% | Üçlük payı | 27.9% sezon ort. 35.3% |
| Savunma | ||
94.6 sezon ort. 100.9 | 100 savunmada yenen sayı | 111.3 sezon ort. 89.7 |
44.3% sezon ort. 48.4% | Rakip eFG% | 54.8% sezon ort. 44.3% |
19.3% sezon ort. 16.2% | Zorlanan top kaybı | 10.6% sezon ort. 16.9% |
37.8% sezon ort. 29.3% | Rakip hücum ribaundu % | 22.6% sezon ort. 22.9% |
21.3% sezon ort. 28.1% | Rakip serbest atış oranı | 19.4% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jazmine Elizabeth Davis Botaş · 31 dk+8.7 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 24 dk+4.1 PIR
- Işıl Alben Botaş · 22 dk+3.3 PIR
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 22 dk+3.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 36 dk−11.1 PIR
- Jasmine Loretta Thomas ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 35 dk−10.7 PIR
- Jelena Dubljevic Botaş · 33 dk−8.1 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 20 dk−7.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Kristine Anigwe 500 ribaund barajını geçti
- Jelena Dubljevic 100 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 68.3 | 68.5 | 111.3 | 54.8% | 10.6% | 22.6% | 19.4% | 94.6 | 44.3% | 19.3% | 62.2% | 21.3% | +16.7 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 68.7 | 68.5 | 94.6 | 44.3% | 19.3% | 37.8% | 21.3% | 111.3 | 54.8% | 10.6% | 77.4% | 19.4% | -16.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 31/62 (%50.0) | Saha İçi Şut | 25/61 (%41.0) |
| 25/44 (%56.8) | 2 Sayı | 21/44 (%47.7) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 4/17 (%23.5) |
| 8/12 (%66.7) | Serbest Atış | 11/13 (%84.6) |
| 30 | Ribaund | 38 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 18 | Asist | 12 |
| 5 | Top Çalma | 2 |
| 0 | Blok | 1 |
| 8 | Top Kaybı | 16 |
| 17 | Faul | 16 |
| 86 | Verimlilik (PIR) | 64 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 19 karşılaşmada Botaş 7, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 12 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 22.10.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 68-56 Botaş
- 23.01.2022Botaş 76-65 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

