KBSL · 26. Hafta · 2021-2022 · 19 Nisan 2022 00:00
Çankaya Üniversitesi 3. çeyreği 27-17 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 20 | 21 | 17 | 14 | 72 |
| Çankaya Üniversitesi | 23 | 24 | 27 | 21 | 95 |
| Botaş | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.6 sezon ort. 70.9 | Tempo | 71.6 sezon ort. 75.4 |
| Hücum | ||
103.3 sezon ort. 107.3 | 100 hücumda sayı | 129.1 sezon ort. 98.4 |
48.4% sezon ort. 52.9% | eFG% | 63.1% sezon ort. 49.4% |
9.1% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 10.1% sezon ort. 15.4% |
18.9% sezon ort. 26.3% | Hücum ribaundu % | 20.7% sezon ort. 22.1% |
20.3% sezon ort. 22.2% | Serbest atış oranı | 39.3% sezon ort. 19.7% |
34.4% sezon ort. 37.9% | Üçlük payı | 42.6% sezon ort. 39.2% |
| Savunma | ||
129.1 sezon ort. 99.6 | 100 savunmada yenen sayı | 103.3 sezon ort. 107.6 |
63.1% sezon ort. 47.7% | Rakip eFG% | 48.4% sezon ort. 51.1% |
10.1% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 9.1% sezon ort. 13.0% |
20.7% sezon ort. 29.8% | Rakip hücum ribaundu % | 18.9% sezon ort. 27.7% |
39.3% sezon ort. 27.5% | Rakip serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 22.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 37 dk+17.8 PIR
- Alexis Sade Prince Çankaya Üniversitesi · 40 dk+12.4 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 33 dk+6.1 PIR
- Annamaria Prezelj Botaş · 8 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sehernaz Çidal Botaş · 30 dk−5.8 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Botaş · 16 dk−3.4 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 18 dk−3.2 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 22 dk−2.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Derin Yaya 250 ribaund barajını geçti
- Jelena Dubljevic 750 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 69.7 | 71.6 | 103.3 | 48.4% | 9.1% | 18.9% | 20.3% | 129.1 | 63.1% | 10.1% | 79.3% | 39.3% | -25.9 |
| Çankaya Üniversitesi | 73.6 | 71.6 | 129.1 | 63.1% | 10.1% | 20.7% | 39.3% | 103.3 | 48.4% | 9.1% | 81.1% | 20.3% | +25.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 29/64 (%45.3) | Saha İçi Şut | 32/61 (%52.5) |
| 25/42 (%59.5) | 2 Sayı | 19/35 (%54.3) |
| 4/22 (%18.2) | 3 Sayı | 13/26 (%50.0) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 18/24 (%75.0) |
| 30 | Ribaund | 36 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 19 | Asist | 17 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 3 |
| 7 | Top Kaybı | 8 |
| 21 | Faul | 17 |
| 85 | Verimlilik (PIR) | 112 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Botaş 1, Çankaya Üniversitesi 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.01.2022Çankaya Üniversitesi 61-67 Botaş
- 18.04.2022Botaş 72-95 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

