KBSL · 22. Hafta · 2021-2022 · 21 Mart 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Çankaya Üniversitesi Beşiktaş HDI Sigorta karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş HDI Sigorta | 24 | 16 | 25 | 14 | 79 |
| Çankaya Üniversitesi | 24 | 16 | 15 | 27 | 82 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.4 sezon ort. 74.4 | Tempo | 75.4 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
104.2 sezon ort. 97.0 | 100 hücumda sayı | 109.3 sezon ort. 99.1 |
43.9% sezon ort. 46.0% | eFG% | 53.8% sezon ort. 49.7% |
16.2% sezon ort. 16.1% | Top kaybı oranı | 15.3% sezon ort. 15.2% |
52.3% sezon ort. 30.7% | Hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 21.9% |
27.0% sezon ort. 23.3% | Serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 20.2% |
32.4% sezon ort. 30.2% | Üçlük payı | 46.2% sezon ort. 39.1% |
| Savunma | ||
109.3 sezon ort. 100.1 | 100 savunmada yenen sayı | 104.2 sezon ort. 107.6 |
53.8% sezon ort. 49.0% | Rakip eFG% | 43.9% sezon ort. 51.3% |
15.3% sezon ort. 16.1% | Zorlanan top kaybı | 16.2% sezon ort. 12.8% |
27.8% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 52.3% sezon ort. 26.3% |
24.6% sezon ort. 24.8% | Rakip serbest atış oranı | 27.0% sezon ort. 22.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alexis Sade Prince Çankaya Üniversitesi · 40 dk+12.4 PIR
- Meighan Sharee Simmons Beşiktaş HDI Sigorta · 34 dk+8.4 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş HDI Sigorta · 24 dk+7.8 PIR
- İrem Tutar Beşiktaş HDI Sigorta · 23 dk+7.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Derin Yaya Çankaya Üniversitesi · 37 dk−15.5 PIR
- Erica Angelyn Mc Call Beşiktaş HDI Sigorta · 38 dk−11.2 PIR
- Özge Özışık Beşiktaş HDI Sigorta · 29 dk−9.5 PIR
- Ilze Jakobsone Beşiktaş HDI Sigorta · 25 dk−7.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş HDI Sigorta | 75.8 | 75.4 | 104.2 | 43.9% | 16.2% | 52.3% | 27.0% | 109.3 | 53.8% | 15.3% | 72.2% | 24.6% | -5.1 |
| Çankaya Üniversitesi | 75.0 | 75.4 | 109.3 | 53.8% | 15.3% | 27.8% | 24.6% | 104.2 | 43.9% | 16.2% | 47.7% | 27.0% | +5.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş HDI Sigorta | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 29/74 (%39.2) | Saha İçi Şut | 29/65 (%44.6) |
| 22/50 (%44.0) | 2 Sayı | 17/35 (%48.6) |
| 7/24 (%29.2) | 3 Sayı | 12/30 (%40.0) |
| 14/20 (%70.0) | Serbest Atış | 12/16 (%75.0) |
| 49 | Ribaund | 31 |
| 23 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 13 | Asist | 18 |
| 7 | Top Çalma | 9 |
| 4 | Blok | 4 |
| 16 | Top Kaybı | 13 |
| 17 | Faul | 19 |
| 85 | Verimlilik (PIR) | 91 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Beşiktaş HDI Sigorta 1, Çankaya Üniversitesi 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 17.12.2021Çankaya Üniversitesi 86-72 Beşiktaş HDI Sigorta
- 20.03.2022Beşiktaş HDI Sigorta 79-82 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

