KBSL · 18. Hafta · 2021-2022 · 20 Şubat 2022 00:00

80 - 83

Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Çankaya Üniversitesi Hatayspor karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatayspor | 19 | 24 | 25 | 12 | 80 |
| Çankaya Üniversitesi | 25 | 20 | 14 | 24 | 83 |
| Hatayspor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.7 sezon ort. 76.4 | Tempo | 73.7 sezon ort. 75.3 |
| Hücum | ||
107.4 sezon ort. 99.2 | 100 hücumda sayı | 113.8 sezon ort. 99.0 |
54.5% sezon ort. 48.6% | eFG% | 53.5% sezon ort. 49.7% |
12.4% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 10.6% sezon ort. 15.4% |
16.7% sezon ort. 23.8% | Hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 21.8% |
11.9% sezon ort. 25.1% | Serbest atış oranı | 12.5% sezon ort. 20.7% |
35.8% sezon ort. 30.8% | Üçlük payı | 40.3% sezon ort. 39.3% |
| Savunma | ||
113.8 sezon ort. 106.3 | 100 savunmada yenen sayı | 107.4 sezon ort. 107.5 |
53.5% sezon ort. 50.4% | Rakip eFG% | 54.5% sezon ort. 50.9% |
10.6% sezon ort. 13.1% | Zorlanan top kaybı | 12.4% sezon ort. 12.9% |
30.0% sezon ort. 28.1% | Rakip hücum ribaundu % | 16.7% sezon ort. 27.8% |
12.5% sezon ort. 19.2% | Rakip serbest atış oranı | 11.9% sezon ort. 22.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jazmine Jones Hatayspor · 40 dk+11.3 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Çankaya Üniversitesi · 40 dk+9.1 PIR
- Vasiliki Louka Hatayspor · 26 dk+4.0 PIR
- İnci Güçlü Çankaya Üniversitesi · 11 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Çağlar Ökten Hatayspor · 39 dk−7.4 PIR
- Elif Emirtekin Hatayspor · 30 dk−4.9 PIR
- Alexis Sade Prince Çankaya Üniversitesi · 40 dk−2.2 PIR
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 27 dk−2.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatayspor | 74.5 | 73.7 | 107.4 | 54.5% | 12.4% | 16.7% | 11.9% | 113.8 | 53.5% | 10.6% | 70.0% | 12.5% | -6.4 |
| Çankaya Üniversitesi | 73.0 | 73.7 | 113.8 | 53.5% | 10.6% | 30.0% | 12.5% | 107.4 | 54.5% | 12.4% | 83.3% | 11.9% | +6.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatayspor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 31/67 (%46.3) | Saha İçi Şut | 33/72 (%45.8) |
| 20/43 (%46.5) | 2 Sayı | 22/43 (%51.2) |
| 11/24 (%45.8) | 3 Sayı | 11/29 (%37.9) |
| 7/8 (%87.5) | Serbest Atış | 6/9 (%66.7) |
| 34 | Ribaund | 42 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 12 | Asist | 17 |
| 4 | Top Çalma | 6 |
| 3 | Blok | 0 |
| 10 | Top Kaybı | 9 |
| 17 | Faul | 13 |
| 86 | Verimlilik (PIR) | 97 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 19.11.2021Çankaya Üniversitesi 101-87 Hatayspor
- 19.02.2022Hatayspor 80-83 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.