KBSL · 19. Hafta · 2021-2022 · 26 Şubat 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Nesibe Aydın Çankaya Üniversitesi karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 20 | 20 | 19 | 25 | 84 |
| Nesibe Aydın | 17 | 24 | 14 | 31 | 86 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.0 sezon ort. 75.2 | Tempo | 75.0 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
110.9 sezon ort. 99.0 | 100 hücumda sayı | 115.7 sezon ort. 100.0 |
60.5% sezon ort. 49.5% | eFG% | 64.0% sezon ort. 50.1% |
17.1% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 16.6% sezon ort. 18.1% |
18.8% sezon ort. 22.2% | Hücum ribaundu % | 14.8% sezon ort. 29.6% |
21.0% sezon ort. 20.4% | Serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 25.8% |
35.5% sezon ort. 39.4% | Üçlük payı | 42.1% sezon ort. 37.2% |
| Savunma | ||
115.7 sezon ort. 107.2 | 100 savunmada yenen sayı | 110.9 sezon ort. 95.9 |
64.0% sezon ort. 50.7% | Rakip eFG% | 60.5% sezon ort. 45.6% |
16.6% sezon ort. 12.8% | Zorlanan top kaybı | 17.1% sezon ort. 15.8% |
14.8% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 18.8% sezon ort. 28.0% |
33.3% sezon ort. 21.9% | Rakip serbest atış oranı | 21.0% sezon ort. 26.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 38 dk+22.5 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 26 dk+13.8 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk+7.7 PIR
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 30 dk+4.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Katsiaryna Snytsina Nesibe Aydın · 21 dk−9.0 PIR
- Derin Yaya Çankaya Üniversitesi · 30 dk−8.7 PIR
- Kamile Nacickaite Nesibe Aydın · 21 dk−7.7 PIR
- Meltem Yıldızhan Nesibe Aydın · 9 dk−5.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 75.7 | 75.0 | 110.9 | 60.5% | 17.1% | 18.8% | 21.0% | 115.7 | 64.0% | 16.6% | 85.2% | 33.3% | -4.7 |
| Nesibe Aydın | 74.4 | 75.0 | 115.7 | 64.0% | 16.6% | 14.8% | 33.3% | 110.9 | 60.5% | 17.1% | 81.3% | 21.0% | +4.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 33/62 (%53.2) | Saha İçi Şut | 31/57 (%54.4) |
| 24/40 (%60.0) | 2 Sayı | 20/33 (%60.6) |
| 9/22 (%40.9) | 3 Sayı | 11/24 (%45.8) |
| 9/13 (%69.2) | Serbest Atış | 13/19 (%68.4) |
| 29 | Ribaund | 30 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 17 | Asist | 18 |
| 6 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 13 |
| 24 | Faul | 19 |
| 89 | Verimlilik (PIR) | 99 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 0, Nesibe Aydın 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 26.11.2021Nesibe Aydın 101-69 Çankaya Üniversitesi
- 25.02.2022Çankaya Üniversitesi 84-86 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

