KBSL · 25. Hafta · 2021-2022 · 9 Nisan 2022 00:00
Çankaya Üniversitesi ilk çeyreği 25-10 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 25 | 13 | 11 | 22 | 71 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 10 | 18 | 6 | 27 | 61 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.1 sezon ort. 75.4 | Tempo | 71.1 sezon ort. 74.0 |
| Hücum | ||
101.4 sezon ort. 99.4 | 100 hücumda sayı | 84.6 sezon ort. 93.4 |
46.0% sezon ort. 50.0% | eFG% | 39.9% sezon ort. 45.3% |
11.4% sezon ort. 15.4% | Top kaybı oranı | 11.1% sezon ort. 16.7% |
25.0% sezon ort. 22.0% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 27.3% |
25.4% sezon ort. 20.2% | Serbest atış oranı | 10.1% sezon ort. 21.7% |
27.0% sezon ort. 39.8% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 31.4% |
| Savunma | ||
84.6 sezon ort. 108.3 | 100 savunmada yenen sayı | 101.4 sezon ort. 106.5 |
39.9% sezon ort. 51.5% | Rakip eFG% | 46.0% sezon ort. 51.7% |
11.1% sezon ort. 13.0% | Zorlanan top kaybı | 11.4% sezon ort. 16.1% |
20.0% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 31.6% |
10.1% sezon ort. 22.7% | Rakip serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 24.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Egle Sventoraite Bellona Kayseri Basketbol · 35 dk+7.9 PIR
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 18 dk+6.3 PIR
- Dilara Tongar Bellona Kayseri Basketbol · 29 dk+3.2 PIR
- Meltem Topaloğlu Bellona Kayseri Basketbol · 23 dk+3.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Farhiya Abdi Bellona Kayseri Basketbol · 30 dk−10.8 PIR
- Sheylani Peddy Bellona Kayseri Basketbol · 34 dk−8.9 PIR
- Brooque Williams Bellona Kayseri Basketbol · 20 dk−8.1 PIR
- İnci Güçlü Çankaya Üniversitesi · 27 dk−5.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 70.0 | 71.1 | 101.4 | 46.0% | 11.4% | 25.0% | 25.4% | 84.6 | 39.9% | 11.1% | 80.0% | 10.1% | +16.7 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 72.1 | 71.1 | 84.6 | 39.9% | 11.1% | 20.0% | 10.1% | 101.4 | 46.0% | 11.4% | 75.0% | 25.4% | -16.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 26/63 (%41.3) | Saha İçi Şut | 24/69 (%34.8) |
| 20/46 (%43.5) | 2 Sayı | 17/46 (%37.0) |
| 6/17 (%35.3) | 3 Sayı | 7/23 (%30.4) |
| 13/16 (%81.3) | Serbest Atış | 6/7 (%85.7) |
| 45 | Ribaund | 36 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 16 | Asist | 16 |
| 3 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 9 |
| 14 | Faul | 20 |
| 87 | Verimlilik (PIR) | 68 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 3, Bellona Kayseri Basketbol 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 01.01.2022Bellona Kayseri Basketbol 73-87 Çankaya Üniversitesi
- 08.04.2022Çankaya Üniversitesi 71-61 Bellona Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

