KBSL · 24. Hafta · 2021-2022 · 2 Nisan 2022 00:00
Botaş ilk çeyreği 36-14 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bellona Kayseri Basketbol | 14 | 27 | 18 | 19 | 78 |
| Botaş | 36 | 12 | 20 | 24 | 92 |
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.3 sezon ort. 73.9 | Tempo | 73.3 sezon ort. 70.8 |
| Hücum | ||
108.3 sezon ort. 92.5 | 100 hücumda sayı | 123.3 sezon ort. 106.5 |
55.0% sezon ort. 44.7% | eFG% | 60.9% sezon ort. 52.4% |
17.3% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 12.4% sezon ort. 15.2% |
25.7% sezon ort. 27.1% | Hücum ribaundu % | 19.4% sezon ort. 26.3% |
26.7% sezon ort. 21.0% | Serbest atış oranı | 23.4% sezon ort. 22.1% |
26.7% sezon ort. 31.6% | Üçlük payı | 32.8% sezon ort. 37.9% |
| Savunma | ||
123.3 sezon ort. 105.6 | 100 savunmada yenen sayı | 108.3 sezon ort. 100.4 |
60.9% sezon ort. 51.1% | Rakip eFG% | 55.0% sezon ort. 48.0% |
12.4% sezon ort. 16.1% | Zorlanan top kaybı | 17.3% sezon ort. 16.2% |
19.4% sezon ort. 31.7% | Rakip hücum ribaundu % | 25.7% sezon ort. 29.7% |
23.4% sezon ort. 24.5% | Rakip serbest atış oranı | 26.7% sezon ort. 27.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jelena Dubljevic Botaş · 34 dk+14.3 PIR
- Jazmine Elizabeth Davis Botaş · 31 dk+11.7 PIR
- Brooque Williams Bellona Kayseri Basketbol · 28 dk+7.7 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Botaş · 17 dk+5.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Botaş · 34 dk−12.3 PIR
- Gökçe Doğan Bellona Kayseri Basketbol · 14 dk−2.0 PIR
- Aija Jurjane Botaş · 12 dk−1.7 PIR
- Gizem Sezer Bellona Kayseri Basketbol · 11 dk−1.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bellona Kayseri Basketbol | 72.0 | 73.3 | 108.3 | 55.0% | 17.3% | 25.7% | 26.7% | 123.3 | 60.9% | 12.4% | 80.6% | 23.4% | -15.1 |
| Botaş | 74.6 | 73.3 | 123.3 | 60.9% | 12.4% | 19.4% | 23.4% | 108.3 | 55.0% | 17.3% | 74.3% | 26.7% | +15.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 29/60 (%48.3) | Saha İçi Şut | 33/64 (%51.6) |
| 21/44 (%47.7) | 2 Sayı | 21/43 (%48.8) |
| 8/16 (%50.0) | 3 Sayı | 12/21 (%57.1) |
| 12/16 (%75.0) | Serbest Atış | 14/15 (%93.3) |
| 34 | Ribaund | 32 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 12 | Asist | 21 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 10 |
| 15 | Faul | 16 |
| 82 | Verimlilik (PIR) | 112 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Bellona Kayseri Basketbol 4, Botaş 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 27.12.2021Botaş 81-64 Bellona Kayseri Basketbol
- 01.04.2022Bellona Kayseri Basketbol 78-92 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

