KBSL · 2. Hafta · 2022-2023 · 16 Ekim 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi maçı 17 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 16 | 19 | 21 | 12 | 68 |
| Botaş | 13 | 15 | 16 | 7 | 51 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.8 sezon ort. 73.5 | Tempo | 72.8 sezon ort. 74.5 |
| Hücum | ||
92.6 sezon ort. 111.9 | 100 hücumda sayı | 70.6 sezon ort. 101.3 |
44.4% sezon ort. 53.4% | eFG% | 33.9% sezon ort. 47.8% |
16.4% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 21.9% sezon ort. 14.5% |
40.0% sezon ort. 31.9% | Hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 29.0% |
13.9% sezon ort. 23.3% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 24.3% |
25.0% sezon ort. 38.0% | Üçlük payı | 40.7% sezon ort. 35.4% |
| Savunma | ||
70.6 sezon ort. 92.3 | 100 savunmada yenen sayı | 92.6 sezon ort. 90.3 |
33.9% sezon ort. 46.0% | Rakip eFG% | 44.4% sezon ort. 44.4% |
21.9% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 16.4% sezon ort. 18.3% |
24.4% sezon ort. 21.6% | Rakip hücum ribaundu % | 40.0% sezon ort. 26.9% |
20.3% sezon ort. 23.7% | Rakip serbest atış oranı | 13.9% sezon ort. 28.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Gülcan Botaş · 36 dk+6.7 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 25 dk+4.0 PIR
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 30 dk+3.8 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz Botaş · 19 dk+2.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Botaş · 35 dk−14.9 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 15 dk−9.3 PIR
- Gökşen Fitik ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 17 dk−8.0 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 26 dk−6.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Melis Gülcan 10 blok barajını geçti
- Temitope Titilola Fagbenle 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 73.4 | 72.8 | 92.6 | 44.4% | 16.4% | 40.0% | 13.9% | 70.6 | 33.9% | 21.9% | 75.6% | 20.3% | +22.1 |
| Botaş | 72.3 | 72.8 | 70.6 | 33.9% | 21.9% | 24.4% | 20.3% | 92.6 | 44.4% | 16.4% | 60.0% | 13.9% | -22.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 29/72 (%40.3) | Saha İçi Şut | 18/59 (%30.5) |
| 23/54 (%42.6) | 2 Sayı | 14/35 (%40.0) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 4/24 (%16.7) |
| 4/10 (%40.0) | Serbest Atış | 11/12 (%91.7) |
| 49 | Ribaund | 37 |
| 18 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 17 | Asist | 18 |
| 13 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 18 |
| 16 | Faul | 16 |
| 166 | Verimlilik (PIR) | 110 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 20 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 12, Botaş 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-1
- 15.10.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 68-51 Botaş
- 14.01.2023Botaş 66-56 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 06.04.2023ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 93-65 Botaş
- 08.04.2023Botaş 57-68 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

