KBSL · 6. Hafta · 2022-2023 · 14 Kasım 2022 00:00
Botaş ilk çeyreği 27-10 kazanarak maçı erken kopardı. Bursa Uludağ Basketbol ikinci yarıda 30-23 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 27 | 21 | 15 | 8 | 71 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 10 | 17 | 16 | 14 | 57 |
| Botaş | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.3 sezon ort. 74.4 | Tempo | 76.3 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
92.4 sezon ort. 100.6 | 100 hücumda sayı | 75.3 sezon ort. 94.5 |
46.7% sezon ort. 47.4% | eFG% | 38.3% sezon ort. 49.5% |
20.7% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 21.5% sezon ort. 19.4% |
28.6% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 20.5% sezon ort. 23.4% |
33.3% sezon ort. 23.9% | Serbest atış oranı | 21.7% sezon ort. 23.8% |
35.0% sezon ort. 35.5% | Üçlük payı | 36.7% sezon ort. 35.5% |
| Savunma | ||
75.3 sezon ort. 90.9 | 100 savunmada yenen sayı | 92.4 sezon ort. 108.2 |
38.3% sezon ort. 44.6% | Rakip eFG% | 46.7% sezon ort. 51.7% |
21.5% sezon ort. 18.1% | Zorlanan top kaybı | 20.7% sezon ort. 13.6% |
20.5% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 30.3% |
21.7% sezon ort. 28.0% | Rakip serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 21.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Botaş · 26 dk+8.8 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 27 dk+7.5 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz Botaş · 17 dk+2.8 PIR
- Egle Sventoraite Botaş · 23 dk+2.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Emma Jean Cannon Bursa Uludağ Basketbol · 34 dk−15.2 PIR
- Jazmine Elizabeth Davis Bursa Uludağ Basketbol · 35 dk−11.6 PIR
- Destiny Slocum Botaş · 30 dk−7.0 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Botaş · 18 dk−3.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 76.8 | 76.3 | 92.4 | 46.7% | 20.7% | 28.6% | 33.3% | 75.3 | 38.3% | 21.5% | 79.5% | 21.7% | +17.2 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 75.7 | 76.3 | 75.3 | 38.3% | 21.5% | 20.5% | 21.7% | 92.4 | 46.7% | 20.7% | 71.4% | 33.3% | -17.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| 26/60 (%43.3) | Saha İçi Şut | 20/60 (%33.3) |
| 22/39 (%56.4) | 2 Sayı | 14/38 (%36.8) |
| 4/21 (%19.0) | 3 Sayı | 6/22 (%27.3) |
| 15/20 (%75.0) | Serbest Atış | 11/13 (%84.6) |
| 41 | Ribaund | 33 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 22 | Asist | 13 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 2 | Blok | 0 |
| 18 | Top Kaybı | 18 |
| 20 | Faul | 20 |
| 170 | Verimlilik (PIR) | 89 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 13.11.2022Botaş 71-57 Bursa Uludağ Basketbol
- 02.03.2023Bursa Uludağ Basketbol 51-113 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

