KBSL · 4. Hafta · 2022-2023 · 30 Ekim 2022 00:00
Botaş ilk çeyreği 20-9 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 20 | 22 | 22 | 23 | 87 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 9 | 19 | 12 | 12 | 55 |
| Botaş | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.2 sezon ort. 74.4 | Tempo | 75.2 sezon ort. 76.3 |
| Hücum | ||
114.7 sezon ort. 99.8 | 100 hücumda sayı | 73.7 sezon ort. 86.1 |
48.7% sezon ort. 47.4% | eFG% | 38.9% sezon ort. 41.0% |
8.7% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 24.8% sezon ort. 17.6% |
35.6% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 17.1% sezon ort. 23.1% |
13.9% sezon ort. 24.6% | Serbest atış oranı | 27.8% sezon ort. 31.1% |
35.4% sezon ort. 35.5% | Üçlük payı | 37.0% sezon ort. 31.9% |
| Savunma | ||
73.7 sezon ort. 91.0 | 100 savunmada yenen sayı | 114.7 sezon ort. 105.3 |
38.9% sezon ort. 44.5% | Rakip eFG% | 48.7% sezon ort. 51.5% |
24.8% sezon ort. 18.0% | Zorlanan top kaybı | 8.7% sezon ort. 15.8% |
17.1% sezon ort. 27.8% | Rakip hücum ribaundu % | 35.6% sezon ort. 29.7% |
27.8% sezon ort. 27.8% | Rakip serbest atış oranı | 13.9% sezon ort. 24.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Egle Sventoraite Botaş · 21 dk+9.9 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 16 dk+9.9 PIR
- Atonye Jennifer Nyingifa Antalya Toroslar Basketbol · 27 dk+9.4 PIR
- Sevgi Uzun Botaş · 25 dk+8.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Yağmur Yıldız Antalya Toroslar Basketbol · 33 dk−8.9 PIR
- Melike Bakırcıoğlu Antalya Toroslar Basketbol · 24 dk−7.6 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 9 dk−5.1 PIR
- Helin Boybeyi Antalya Toroslar Basketbol · 35 dk−2.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Melis Gülcan 150. maçına çıktı
- Melis Gülcan 250 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 75.8 | 75.2 | 114.7 | 48.7% | 8.7% | 35.6% | 13.9% | 73.7 | 38.9% | 24.8% | 82.9% | 27.8% | +41.0 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 74.6 | 75.2 | 73.7 | 38.9% | 24.8% | 17.1% | 27.8% | 114.7 | 48.7% | 8.7% | 64.4% | 13.9% | -41.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| 35/79 (%44.3) | Saha İçi Şut | 19/54 (%35.2) |
| 28/51 (%54.9) | 2 Sayı | 15/34 (%44.1) |
| 7/28 (%25.0) | 3 Sayı | 4/20 (%20.0) |
| 10/11 (%90.9) | Serbest Atış | 13/15 (%86.7) |
| 45 | Ribaund | 35 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 26 | Asist | 12 |
| 14 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 0 |
| 8 | Top Kaybı | 20 |
| 15 | Faul | 11 |
| 237 | Verimlilik (PIR) | 97 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Botaş 1, Antalya Toroslar Basketbol 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 29.10.2022Botaş 87-55 Antalya Toroslar Basketbol
- 27.01.2023Antalya Toroslar Basketbol 59-98 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

