KBSL · 5. Hafta · 2022-2023 · 5 Kasım 2022 00:00
Botaş ilk yarıyı 34-41 geride kapattı, ikinci yarıyı 31-19 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Emlak Konut | 19 | 22 | 11 | 8 | 60 |
| Botaş | 18 | 16 | 10 | 21 | 65 |
| Emlak Konut | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.4 sezon ort. 75.0 | Tempo | 69.4 sezon ort. 74.6 |
| Hücum | ||
86.9 sezon ort. 97.5 | 100 hücumda sayı | 93.1 sezon ort. 100.6 |
43.9% sezon ort. 48.4% | eFG% | 39.2% sezon ort. 47.7% |
17.9% sezon ort. 16.4% | Top kaybı oranı | 10.9% sezon ort. 14.8% |
25.0% sezon ort. 26.2% | Hücum ribaundu % | 30.2% sezon ort. 28.8% |
28.1% sezon ort. 23.3% | Serbest atış oranı | 30.8% sezon ort. 23.9% |
31.6% sezon ort. 26.0% | Üçlük payı | 35.4% sezon ort. 35.5% |
| Savunma | ||
93.1 sezon ort. 94.6 | 100 savunmada yenen sayı | 86.9 sezon ort. 90.5 |
39.2% sezon ort. 46.3% | Rakip eFG% | 43.9% sezon ort. 44.4% |
10.9% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 17.9% sezon ort. 18.2% |
30.2% sezon ort. 23.7% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 27.5% |
30.8% sezon ort. 20.4% | Rakip serbest atış oranı | 28.1% sezon ort. 27.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Botaş · 32 dk+8.5 PIR
- Destiny Slocum Botaş · 30 dk+5.7 PIR
- Megan Kayla Walker Emlak Konut · 27 dk+1.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Gülcan Botaş · 35 dk−8.7 PIR
- Nirra Fields Emlak Konut · 33 dk−8.0 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 21 dk−6.6 PIR
- Harika Gözde Eldaş Emlak Konut · 22 dk−5.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Emlak Konut | 69.0 | 69.4 | 86.9 | 43.9% | 17.9% | 25.0% | 28.1% | 93.1 | 39.2% | 10.9% | 69.8% | 30.8% | -6.2 |
| Botaş | 69.8 | 69.4 | 93.1 | 39.2% | 10.9% | 30.2% | 30.8% | 86.9 | 43.9% | 17.9% | 75.0% | 28.1% | +6.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Emlak Konut | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 22/57 (%38.6) | Saha İçi Şut | 24/65 (%36.9) |
| 16/39 (%41.0) | 2 Sayı | 21/42 (%50.0) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 3/23 (%13.0) |
| 10/16 (%62.5) | Serbest Atış | 14/20 (%70.0) |
| 39 | Ribaund | 40 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 14 | Asist | 14 |
| 5 | Top Çalma | 10 |
| 0 | Blok | 3 |
| 14 | Top Kaybı | 9 |
| 21 | Faul | 16 |
| 120 | Verimlilik (PIR) | 148 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 04.11.2022Emlak Konut 60-65 Botaş
- 02.02.2023Botaş 77-53 Emlak Konut
- 31.03.2023Botaş 74-75 Emlak Konut
- 02.04.2023Emlak Konut 64-85 Botaş
- 04.04.2023Botaş 68-42 Emlak Konut
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

