KBSL · 3. Hafta · 2022-2023 · 22 Ekim 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Emlak Konut karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Emlak Konut | 21 | 15 | 24 | 10 | 70 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 21 | 19 | 15 | 18 | 73 |
| Emlak Konut | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.8 sezon ort. 74.9 | Tempo | 73.8 sezon ort. 73.4 |
| Hücum | ||
94.0 sezon ort. 97.3 | 100 hücumda sayı | 99.9 sezon ort. 111.6 |
55.6% sezon ort. 48.1% | eFG% | 42.1% sezon ort. 53.5% |
22.6% sezon ort. 16.3% | Top kaybı oranı | 10.5% sezon ort. 14.3% |
16.1% sezon ort. 26.4% | Hücum ribaundu % | 28.3% sezon ort. 32.4% |
31.5% sezon ort. 23.2% | Serbest atış oranı | 22.9% sezon ort. 22.9% |
29.6% sezon ort. 26.1% | Üçlük payı | 48.6% sezon ort. 37.2% |
| Savunma | ||
99.9 sezon ort. 94.4 | 100 savunmada yenen sayı | 94.0 sezon ort. 91.6 |
42.1% sezon ort. 46.2% | Rakip eFG% | 55.6% sezon ort. 45.4% |
10.5% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 22.6% sezon ort. 16.5% |
28.3% sezon ort. 23.8% | Rakip hücum ribaundu % | 16.1% sezon ort. 21.9% |
22.9% sezon ort. 20.7% | Rakip serbest atış oranı | 31.5% sezon ort. 23.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jantel Cherrill Lavender Emlak Konut · 38 dk+10.5 PIR
- Jonquel Orthea Theresa Jones ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 32 dk+4.9 PIR
- Gökşen Fitik ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 30 dk+1.4 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 28 dk+0.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 33 dk−20.2 PIR
- Megan Kayla Walker Emlak Konut · 36 dk−9.7 PIR
- Temitope Titilola Fagbenle ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 33 dk−8.5 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Emlak Konut · 35 dk−5.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Emlak Konut | 74.5 | 73.8 | 94.0 | 55.6% | 22.6% | 16.1% | 31.5% | 99.9 | 42.1% | 10.5% | 71.7% | 22.9% | -6.0 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 73.0 | 73.8 | 99.9 | 42.1% | 10.5% | 28.3% | 22.9% | 94.0 | 55.6% | 22.6% | 83.9% | 31.5% | +6.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Emlak Konut | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 26/54 (%48.1) | Saha İçi Şut | 25/70 (%35.7) |
| 18/38 (%47.4) | 2 Sayı | 16/36 (%44.4) |
| 8/16 (%50.0) | 3 Sayı | 9/34 (%26.5) |
| 10/17 (%58.8) | Serbest Atış | 14/16 (%87.5) |
| 38 | Ribaund | 39 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 17 | Asist | 17 |
| 5 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 1 |
| 18 | Top Kaybı | 9 |
| 16 | Faul | 19 |
| 150 | Verimlilik (PIR) | 164 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 21.10.2022Emlak Konut 70-73 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 20.01.2023ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 67-59 Emlak Konut
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

