KBSL · 5. Hafta · 2022-2023 · 6 Kasım 2022 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding ilk çeyreği 33-16 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Uludağ Basketbol | 16 | 17 | 19 | 10 | 62 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 33 | 33 | 21 | 11 | 98 |
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.7 sezon ort. 77.5 | Tempo | 75.7 sezon ort. 76.6 |
| Hücum | ||
83.1 sezon ort. 94.2 | 100 hücumda sayı | 127.7 sezon ort. 116.0 |
44.6% sezon ort. 49.3% | eFG% | 60.8% sezon ort. 54.5% |
20.4% sezon ort. 19.4% | Top kaybı oranı | 15.8% sezon ort. 13.2% |
11.4% sezon ort. 23.8% | Hücum ribaundu % | 51.4% sezon ort. 34.5% |
26.8% sezon ort. 23.6% | Serbest atış oranı | 17.6% sezon ort. 20.4% |
37.5% sezon ort. 35.4% | Üçlük payı | 27.0% sezon ort. 31.9% |
| Savunma | ||
127.7 sezon ort. 106.8 | 100 savunmada yenen sayı | 83.1 sezon ort. 86.4 |
60.8% sezon ort. 51.2% | Rakip eFG% | 44.6% sezon ort. 46.5% |
15.8% sezon ort. 13.8% | Zorlanan top kaybı | 20.4% sezon ort. 22.6% |
51.4% sezon ort. 29.5% | Rakip hücum ribaundu % | 11.4% sezon ort. 24.2% |
17.6% sezon ort. 22.3% | Rakip serbest atış oranı | 26.8% sezon ort. 23.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Fenerbahçe Alagöz Holding · 27 dk+17.4 PIR
- Olivia Esther Jeanne Epoupa Fenerbahçe Alagöz Holding · 19 dk+11.0 PIR
- Natasha Renee Howard Fenerbahçe Alagöz Holding · 26 dk+5.4 PIR
- Selin Gül Fenerbahçe Alagöz Holding · 15 dk+4.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gizem Uca Bursa Uludağ Basketbol · 31 dk−5.4 PIR
- Meryem Gültekin Bursa Uludağ Basketbol · 19 dk−4.1 PIR
- Gonca Karataş Bursa Uludağ Basketbol · 22 dk−1.8 PIR
- Deniz Çolakoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 13 dk−1.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Uludağ Basketbol | 74.6 | 75.7 | 83.1 | 44.6% | 20.4% | 11.4% | 26.8% | 127.7 | 60.8% | 15.8% | 48.6% | 17.6% | -44.6 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 76.7 | 75.7 | 127.7 | 60.8% | 15.8% | 51.4% | 17.6% | 83.1 | 44.6% | 20.4% | 88.6% | 26.8% | +44.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| 21/56 (%37.5) | Saha İçi Şut | 41/74 (%55.4) |
| 13/35 (%37.1) | 2 Sayı | 33/54 (%61.1) |
| 8/21 (%38.1) | 3 Sayı | 8/20 (%40.0) |
| 12/15 (%80.0) | Serbest Atış | 8/13 (%61.5) |
| 21 | Ribaund | 49 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 18 |
| 17 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 19 | Asist | 29 |
| 7 | Top Çalma | 14 |
| 5 | Blok | 3 |
| 16 | Top Kaybı | 15 |
| 15 | Faul | 17 |
| 114 | Verimlilik (PIR) | 275 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 05.11.2022Bursa Uludağ Basketbol 62-98 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 02.02.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 101-74 Bursa Uludağ Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

