KBSL · 4. Hafta · 2022-2023 · 30 Ekim 2022 00:00
OGM Ormanspor ilk yarıyı 38-41 geride kapattı, ikinci yarıyı 44-32 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 20 | 18 | 19 | 25 | 82 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 18 | 23 | 12 | 20 | 73 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.4 sezon ort. 73.5 | Tempo | 79.4 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
104.9 sezon ort. 99.4 | 100 hücumda sayı | 90.5 sezon ort. 91.2 |
52.2% sezon ort. 48.5% | eFG% | 47.6% sezon ort. 45.6% |
19.3% sezon ort. 16.6% | Top kaybı oranı | 16.3% sezon ort. 19.6% |
37.5% sezon ort. 26.2% | Hücum ribaundu % | 13.9% sezon ort. 29.3% |
20.3% sezon ort. 24.2% | Serbest atış oranı | 35.5% sezon ort. 27.7% |
43.5% sezon ort. 40.2% | Üçlük payı | 21.0% sezon ort. 24.9% |
| Savunma | ||
90.5 sezon ort. 109.3 | 100 savunmada yenen sayı | 104.9 sezon ort. 106.4 |
47.6% sezon ort. 51.4% | Rakip eFG% | 52.2% sezon ort. 51.7% |
16.3% sezon ort. 12.7% | Zorlanan top kaybı | 19.3% sezon ort. 15.8% |
13.9% sezon ort. 27.1% | Rakip hücum ribaundu % | 37.5% sezon ort. 30.4% |
35.5% sezon ort. 26.9% | Rakip serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 25.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Reshanda Jacqueta Gray OGM Ormanspor · 32 dk+21.2 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Melikgazi Kayseri Basketbol · 37 dk+13.3 PIR
- Fatmanur Karakaş OGM Ormanspor · 15 dk+6.7 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 33 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Keyona Lavette Hayes Melikgazi Kayseri Basketbol · 30 dk−16.2 PIR
- Ezinne Josephine Kalu Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk−13.3 PIR
- Jelena Dubljevic OGM Ormanspor · 27 dk−7.7 PIR
- Sevgi Tonguç Melikgazi Kayseri Basketbol · 11 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 78.2 | 79.4 | 104.9 | 52.2% | 19.3% | 37.5% | 20.3% | 90.5 | 47.6% | 16.3% | 86.1% | 35.5% | +14.4 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 80.7 | 79.4 | 90.5 | 47.6% | 16.3% | 13.9% | 35.5% | 104.9 | 52.2% | 19.3% | 62.5% | 20.3% | -14.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 31/69 (%44.9) | Saha İçi Şut | 28/62 (%45.2) |
| 21/39 (%53.8) | 2 Sayı | 25/49 (%51.0) |
| 10/30 (%33.3) | 3 Sayı | 3/13 (%23.1) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 14/22 (%63.6) |
| 46 | Ribaund | 30 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 26 | Asist | 13 |
| 7 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 14 |
| 20 | Faul | 18 |
| 200 | Verimlilik (PIR) | 139 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada OGM Ormanspor 7, Melikgazi Kayseri Basketbol 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 29.10.2022OGM Ormanspor 82-73 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 28.01.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 85-79 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

