KBSL · 8. Hafta · 2022-2023 · 1 Aralık 2022 00:00

83 - 78

Bursa Uludağ Basketbol maçı 5 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Uludağ Basketbol | 17 | 26 | 20 | 20 | 83 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 15 | 19 | 14 | 30 | 78 |
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.1 sezon ort. 77.4 | Tempo | 78.1 sezon ort. 76.2 |
| Hücum | ||
108.2 sezon ort. 93.2 | 100 hücumda sayı | 98.0 sezon ort. 85.1 |
57.9% sezon ort. 48.8% | eFG% | 44.9% sezon ort. 40.8% |
21.3% sezon ort. 19.4% | Top kaybı oranı | 12.1% sezon ort. 18.1% |
25.8% sezon ort. 23.2% | Hücum ribaundu % | 28.2% sezon ort. 22.7% |
38.6% sezon ort. 23.2% | Serbest atış oranı | 34.8% sezon ort. 30.8% |
43.9% sezon ort. 35.2% | Üçlük payı | 20.3% sezon ort. 32.6% |
| Savunma | ||
98.0 sezon ort. 108.0 | 100 savunmada yenen sayı | 108.2 sezon ort. 105.6 |
44.9% sezon ort. 51.8% | Rakip eFG% | 57.9% sezon ort. 51.1% |
12.1% sezon ort. 13.9% | Zorlanan top kaybı | 21.3% sezon ort. 15.2% |
28.2% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 25.8% sezon ort. 30.1% |
34.8% sezon ort. 21.6% | Rakip serbest atış oranı | 38.6% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Özge Kavurmacıoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 32 dk+17.6 PIR
- Jazmine Elizabeth Davis Bursa Uludağ Basketbol · 30 dk+11.1 PIR
- Khaalia Hillsman Antalya Toroslar Basketbol · 33 dk+10.4 PIR
- Emma Jean Cannon Bursa Uludağ Basketbol · 37 dk+6.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ferda Yıldız Bursa Uludağ Basketbol · 30 dk−6.7 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 12 dk−5.4 PIR
- Shaqwedia Montrelle Wallace Antalya Toroslar Basketbol · 39 dk−4.8 PIR
- Gizem Uca Bursa Uludağ Basketbol · 34 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Uludağ Basketbol | 76.7 | 78.1 | 108.2 | 57.9% | 21.3% | 25.8% | 38.6% | 98.0 | 44.9% | 12.1% | 71.8% | 34.8% | +10.2 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 79.6 | 78.1 | 98.0 | 44.9% | 12.1% | 28.2% | 34.8% | 108.2 | 57.9% | 21.3% | 74.2% | 38.6% | -10.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| 28/57 (%49.1) | Saha İçi Şut | 29/69 (%42.0) |
| 18/32 (%56.3) | 2 Sayı | 25/55 (%45.5) |
| 10/25 (%40.0) | 3 Sayı | 4/14 (%28.6) |
| 17/22 (%77.3) | Serbest Atış | 16/24 (%66.7) |
| 36 | Ribaund | 34 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 20 | Asist | 15 |
| 9 | Top Çalma | 12 |
| 1 | Blok | 0 |
| 18 | Top Kaybı | 11 |
| 23 | Faul | 24 |
| 195 | Verimlilik (PIR) | 159 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 30.11.2022Bursa Uludağ Basketbol 83-78 Antalya Toroslar Basketbol
- 08.03.2023Antalya Toroslar Basketbol 69-73 Bursa Uludağ Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.