KBSL · 7. Hafta · 2022-2023 · 19 Kasım 2022 00:00

73 - 84

Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 2. çeyreği 28-14 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Antalya Toroslar Basketbol | 20 | 14 | 16 | 23 | 73 |
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | 17 | 28 | 16 | 23 | 84 |
| Antalya Toroslar Basketbol | Kategori | Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.0 sezon ort. 76.2 | Tempo | 78.0 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
93.6 sezon ort. 85.3 | 100 hücumda sayı | 107.6 sezon ort. 96.0 |
41.9% sezon ort. 40.9% | eFG% | 63.4% sezon ort. 48.7% |
12.0% sezon ort. 18.1% | Top kaybı oranı | 24.1% sezon ort. 16.4% |
12.2% sezon ort. 23.4% | Hücum ribaundu % | 17.9% sezon ort. 22.2% |
40.3% sezon ort. 30.6% | Serbest atış oranı | 28.6% sezon ort. 17.2% |
41.9% sezon ort. 31.6% | Üçlük payı | 37.5% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
107.6 sezon ort. 105.6 | 100 savunmada yenen sayı | 93.6 sezon ort. 104.7 |
63.4% sezon ort. 51.0% | Rakip eFG% | 41.9% sezon ort. 48.9% |
24.1% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 12.0% sezon ort. 13.0% |
17.9% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 12.2% sezon ort. 27.6% |
28.6% sezon ort. 24.2% | Rakip serbest atış oranı | 40.3% sezon ort. 22.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+15.6 PIR
- Epifaniya Yashey Prints Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+4.3 PIR
- Shaqwedia Montrelle Wallace Antalya Toroslar Basketbol · 40 dk+3.5 PIR
- Helin Boybeyi Antalya Toroslar Basketbol · 21 dk+3.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Büşra Akbaş Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk−8.7 PIR
- Melike Bakırcıoğlu Antalya Toroslar Basketbol · 32 dk−5.3 PIR
- Feyonda Rena Fitzgerald Antalya Toroslar Basketbol · 40 dk−3.2 PIR
- Markeisha Cherte Gatling Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor · 22 dk−2.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gizem Başaran Turan 750 ribaund barajını geçti
- Helin Boybeyi 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Antalya Toroslar Basketbol | 78.0 | 78.0 | 93.6 | 41.9% | 12.0% | 12.2% | 40.3% | 107.6 | 63.4% | 24.1% | 82.1% | 28.6% | -14.0 |
| Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor | 78.0 | 78.0 | 107.6 | 63.4% | 24.1% | 17.9% | 28.6% | 93.6 | 41.9% | 12.0% | 87.8% | 40.3% | +14.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Antalya Toroslar Basketbol | Kategori | Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 23/62 (%37.1) | Saha İçi Şut | 30/56 (%53.6) |
| 17/36 (%47.2) | 2 Sayı | 19/35 (%54.3) |
| 6/26 (%23.1) | 3 Sayı | 11/21 (%52.4) |
| 21/25 (%84.0) | Serbest Atış | 13/16 (%81.3) |
| 28 | Ribaund | 41 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 36 |
| 10 | Asist | 14 |
| 11 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 0 |
| 10 | Top Kaybı | 20 |
| 15 | Faul | 18 |
| 138 | Verimlilik (PIR) | 191 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.11.2022Antalya Toroslar Basketbol 73-84 Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 05.03.2023Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor 0-20 Antalya Toroslar Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.