KBSL · 3. Hafta · 2023-2024 · 23 Eylül 2023 00:00
ÇBK Mersin 3. çeyreği 29-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin | 25 | 28 | 29 | 25 | 107 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 15 | 28 | 11 | 20 | 74 |
| ÇBK Mersin | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.8 sezon ort. 77.4 | Tempo | 80.8 sezon ort. 86.2 |
| Hücum | ||
134.8 sezon ort. 105.0 | 100 hücumda sayı | 90.0 sezon ort. 83.9 |
64.3% sezon ort. 51.1% | eFG% | 42.6% sezon ort. 42.2% |
17.3% sezon ort. 16.1% | Top kaybı oranı | 14.4% sezon ort. 17.0% |
51.4% sezon ort. 30.0% | Hücum ribaundu % | 18.6% sezon ort. 21.9% |
13.0% sezon ort. 24.6% | Serbest atış oranı | 30.9% sezon ort. 20.3% |
49.4% sezon ort. 38.1% | Üçlük payı | 58.8% sezon ort. 44.6% |
| Savunma | ||
90.0 sezon ort. 96.1 | 100 savunmada yenen sayı | 134.8 sezon ort. 122.5 |
42.6% sezon ort. 46.3% | Rakip eFG% | 64.3% sezon ort. 59.6% |
14.4% sezon ort. 16.4% | Zorlanan top kaybı | 17.3% sezon ort. 15.4% |
18.6% sezon ort. 26.7% | Rakip hücum ribaundu % | 51.4% sezon ort. 38.7% |
30.9% sezon ort. 24.3% | Rakip serbest atış oranı | 13.0% sezon ort. 17.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Avcı Yılmaz ÇBK Mersin · 24 dk+12.1 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin · 23 dk+9.8 PIR
- Katrina Marie Pardee Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+9.4 PIR
- Alexis Renee Tolefree Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+9.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Öykü Taşkın Hatay Büyükşehir Belediyespor · 15 dk−5.2 PIR
- Nuran Tutsak Hatay Büyükşehir Belediyespor · 8 dk−4.1 PIR
- Elanur Demir Hatay Büyükşehir Belediyespor · 27 dk−2.7 PIR
- Sena Işık Hatay Büyükşehir Belediyespor · 13 dk−1.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin | 79.4 | 80.8 | 134.8 | 64.3% | 17.3% | 51.4% | 13.0% | 90.0 | 42.6% | 14.4% | 81.4% | 30.9% | +44.8 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 82.2 | 80.8 | 90.0 | 42.6% | 14.4% | 18.6% | 30.9% | 134.8 | 64.3% | 17.3% | 48.6% | 13.0% | -44.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 41/77 (%53.2) | Saha İçi Şut | 24/68 (%35.3) |
| 24/39 (%61.5) | 2 Sayı | 14/28 (%50.0) |
| 17/38 (%44.7) | 3 Sayı | 10/40 (%25.0) |
| 8/10 (%80.0) | Serbest Atış | 16/21 (%76.2) |
| 54 | Ribaund | 26 |
| 19 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 18 |
| 38 | Asist | 17 |
| 6 | Top Çalma | 10 |
| 3 | Blok | 2 |
| 17 | Top Kaybı | 13 |
| 20 | Faul | 14 |
| 298 | Verimlilik (PIR) | 135 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada ÇBK Mersin 8, Hatay Büyükşehir Belediyespor 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 22.09.2023ÇBK Mersin 107-74 Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 28.12.2023Hatay Büyükşehir Belediyespor 43-77 ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

