KBSL · 2. Hafta · 2023-2024 · 17 Eylül 2023 00:00
Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor ilk yarıyı 36-39 geride kapattı, ikinci yarıyı 40-32 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 15 | 21 | 23 | 17 | 76 |
| ÇBK Mersin | 12 | 27 | 10 | 22 | 71 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.4 sezon ort. 79.7 | Tempo | 75.4 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
100.8 sezon ort. 104.2 | 100 hücumda sayı | 94.1 sezon ort. 106.2 |
50.0% sezon ort. 48.7% | eFG% | 45.5% sezon ort. 51.8% |
16.6% sezon ort. 14.4% | Top kaybı oranı | 12.9% sezon ort. 16.3% |
25.7% sezon ort. 28.1% | Hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 30.8% |
30.6% sezon ort. 30.6% | Serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 24.2% |
40.3% sezon ort. 33.2% | Üçlük payı | 31.3% sezon ort. 38.7% |
| Savunma | ||
94.1 sezon ort. 97.9 | 100 savunmada yenen sayı | 100.8 sezon ort. 95.8 |
45.5% sezon ort. 48.1% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 46.1% |
12.9% sezon ort. 16.4% | Zorlanan top kaybı | 16.6% sezon ort. 16.4% |
24.4% sezon ort. 25.1% | Rakip hücum ribaundu % | 25.7% sezon ort. 26.5% |
25.4% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 30.6% sezon ort. 24.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jaime Nared Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 39 dk+6.5 PIR
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin · 15 dk+4.5 PIR
- Agnes Studer ÇBK Mersin · 23 dk+4.3 PIR
- Ferda Yıldız Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 11 dk+4.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 31 dk−9.6 PIR
- Alina Iagupova ÇBK Mersin · 30 dk−9.1 PIR
- Sierra Lashe Calhoun Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 31 dk−8.0 PIR
- Gergana Ivanova Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 17 dk−6.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 75.4 | 75.4 | 100.8 | 50.0% | 16.6% | 25.7% | 30.6% | 94.1 | 45.5% | 12.9% | 75.6% | 25.4% | +6.8 |
| ÇBK Mersin | 75.5 | 75.4 | 94.1 | 45.5% | 12.9% | 24.4% | 25.4% | 100.8 | 50.0% | 16.6% | 74.3% | 30.6% | -6.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 28/62 (%45.2) | Saha İçi Şut | 28/67 (%41.8) |
| 22/37 (%59.5) | 2 Sayı | 23/46 (%50.0) |
| 6/25 (%24.0) | 3 Sayı | 5/21 (%23.8) |
| 14/19 (%73.7) | Serbest Atış | 10/17 (%58.8) |
| 40 | Ribaund | 36 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 17 | Asist | 14 |
| 6 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 4 |
| 14 | Top Kaybı | 11 |
| 14 | Faul | 21 |
| 172 | Verimlilik (PIR) | 150 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 2, ÇBK Mersin 6 galibiyet aldı.
- 2021-2022 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 55-85 ÇBK Mersin
- 2021-2022 · ÇBK Mersin 87-50 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 58-60 ÇBK Mersin
- 2020-2021 · ÇBK Mersin 72-67 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2019-2020 · ÇBK Mersin 63-67 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 16.09.2023Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 76-71 ÇBK Mersin
- 25.12.2023ÇBK Mersin 73-76 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

