KBSL · 2. Hafta · 2023-2024 · 18 Eylül 2023 00:00

102 - 73

Bursa Uludağ Basketbol 4. çeyreği 37-19 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Uludağ Basketbol | 27 | 21 | 17 | 37 | 102 |
| Çankaya Üniversitesi | 13 | 23 | 18 | 19 | 73 |
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
84.1 sezon ort. 78.1 | Tempo | 84.1 sezon ort. 83.0 |
| Hücum | ||
121.4 sezon ort. 97.3 | 100 hücumda sayı | 86.6 sezon ort. 100.0 |
56.0% sezon ort. 47.5% | eFG% | 46.3% sezon ort. 48.7% |
18.9% sezon ort. 17.9% | Top kaybı oranı | 19.7% sezon ort. 15.2% |
57.9% sezon ort. 31.1% | Hücum ribaundu % | 17.5% sezon ort. 23.3% |
33.3% sezon ort. 22.7% | Serbest atış oranı | 17.6% sezon ort. 28.2% |
22.7% sezon ort. 30.3% | Üçlük payı | 52.9% sezon ort. 34.0% |
| Savunma | ||
86.6 sezon ort. 106.2 | 100 savunmada yenen sayı | 121.4 sezon ort. 111.5 |
46.3% sezon ort. 52.3% | Rakip eFG% | 56.0% sezon ort. 52.7% |
19.7% sezon ort. 14.8% | Zorlanan top kaybı | 18.9% sezon ort. 14.9% |
17.5% sezon ort. 26.7% | Rakip hücum ribaundu % | 57.9% sezon ort. 36.1% |
17.6% sezon ort. 22.3% | Rakip serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 39 dk+17.9 PIR
- Kiana Williams Bursa Uludağ Basketbol · 31 dk+17.3 PIR
- Tuba Poyraz Bursa Uludağ Basketbol · 30 dk+16.1 PIR
- Trinity Essence Baptiste Bursa Uludağ Basketbol · 33 dk+7.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gülse Uğur Çankaya Üniversitesi · 20 dk−6.9 PIR
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 31 dk−5.6 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 30 dk−2.8 PIR
- Nathalie Esie Marie Fontaine Çankaya Üniversitesi · 27 dk−2.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Uludağ Basketbol | 84.0 | 84.1 | 121.4 | 56.0% | 18.9% | 57.9% | 33.3% | 86.6 | 46.3% | 19.7% | 82.5% | 17.6% | +34.8 |
| Çankaya Üniversitesi | 84.3 | 84.1 | 86.6 | 46.3% | 19.7% | 17.5% | 17.6% | 121.4 | 56.0% | 18.9% | 42.1% | 33.3% | -34.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 38/75 (%50.7) | Saha İçi Şut | 26/68 (%38.2) |
| 30/58 (%51.7) | 2 Sayı | 15/32 (%46.9) |
| 8/17 (%47.1) | 3 Sayı | 11/36 (%30.6) |
| 18/25 (%72.0) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 55 | Ribaund | 23 |
| 22 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 16 |
| 30 | Asist | 18 |
| 11 | Top Çalma | 11 |
| 1 | Blok | 3 |
| 20 | Top Kaybı | 18 |
| 20 | Faul | 19 |
| 265 | Verimlilik (PIR) | 127 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Bursa Uludağ Basketbol 1, Çankaya Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.09.2023Bursa Uludağ Basketbol 102-73 Çankaya Üniversitesi
- 26.12.2023Çankaya Üniversitesi 84-79 Bursa Uludağ Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.