KBSL · 12. Hafta · 2022-2023 · 24 Aralık 2022 00:00

61 - 95

Çankaya Üniversitesi ilk çeyreği 30-18 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Uludağ Basketbol | 18 | 18 | 10 | 15 | 61 |
| Çankaya Üniversitesi | 30 | 23 | 19 | 23 | 95 |
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.8 sezon ort. 77.4 | Tempo | 76.8 sezon ort. 75.3 |
| Hücum | ||
78.6 sezon ort. 94.4 | 100 hücumda sayı | 124.9 sezon ort. 92.4 |
41.0% sezon ort. 49.4% | eFG% | 61.6% sezon ort. 43.7% |
21.0% sezon ort. 19.4% | Top kaybı oranı | 11.6% sezon ort. 15.3% |
20.0% sezon ort. 23.5% | Hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 23.7% |
24.6% sezon ort. 23.7% | Serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 25.8% |
44.3% sezon ort. 35.2% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 40.5% |
| Savunma | ||
124.9 sezon ort. 106.9 | 100 savunmada yenen sayı | 78.6 sezon ort. 108.5 |
61.6% sezon ort. 51.2% | Rakip eFG% | 41.0% sezon ort. 52.5% |
11.6% sezon ort. 14.0% | Zorlanan top kaybı | 21.0% sezon ort. 15.1% |
28.6% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 30.7% |
23.2% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 22.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tyasha Pearl Desiree Harris Çankaya Üniversitesi · 40 dk+22.8 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 25 dk+18.3 PIR
- Ferda Yıldız Bursa Uludağ Basketbol · 35 dk+14.1 PIR
- Queen Kamsiyochukwu Egbo Çankaya Üniversitesi · 29 dk+6.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- İdil Türk Çankaya Üniversitesi · 22 dk−6.2 PIR
- Gizem Uca Bursa Uludağ Basketbol · 37 dk−4.7 PIR
- Deniz Çolakoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 25 dk−1.7 PIR
- Tuğçe Turus Bursa Uludağ Basketbol · 14 dk−1.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Uludağ Basketbol | 77.6 | 76.8 | 78.6 | 41.0% | 21.0% | 20.0% | 24.6% | 124.9 | 61.6% | 11.6% | 71.4% | 23.2% | -46.3 |
| Çankaya Üniversitesi | 76.0 | 76.8 | 124.9 | 61.6% | 11.6% | 28.6% | 23.2% | 78.6 | 41.0% | 21.0% | 80.0% | 24.6% | +46.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 22/61 (%36.1) | Saha İçi Şut | 37/69 (%53.6) |
| 16/34 (%47.1) | 2 Sayı | 26/46 (%56.5) |
| 6/27 (%22.2) | 3 Sayı | 11/23 (%47.8) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 10/16 (%62.5) |
| 33 | Ribaund | 42 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 23 | Asist | 29 |
| 6 | Top Çalma | 11 |
| 1 | Blok | 4 |
| 18 | Top Kaybı | 10 |
| 14 | Faul | 16 |
| 122 | Verimlilik (PIR) | 264 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 23.12.2022Bursa Uludağ Basketbol 61-95 Çankaya Üniversitesi
- 27.03.2023Çankaya Üniversitesi 74-115 Bursa Uludağ Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.