KBSL · 10. Hafta · 2022-2023 · 11 Aralık 2022 00:00
Botaş ilk yarıyı 31-35 geride kapattı, ikinci yarıyı 39-31 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 16 | 15 | 18 | 21 | 70 |
| Çankaya Üniversitesi | 18 | 17 | 14 | 17 | 66 |
| Botaş | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.6 sezon ort. 74.5 | Tempo | 73.6 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
95.7 sezon ort. 100.5 | 100 hücumda sayı | 89.2 sezon ort. 93.8 |
41.5% sezon ort. 47.6% | eFG% | 45.1% sezon ort. 44.3% |
14.4% sezon ort. 14.7% | Top kaybı oranı | 27.1% sezon ort. 14.7% |
38.6% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 34.4% sezon ort. 23.5% |
19.7% sezon ort. 24.3% | Serbest atış oranı | 49.0% sezon ort. 25.0% |
21.1% sezon ort. 36.0% | Üçlük payı | 23.5% sezon ort. 40.8% |
| Savunma | ||
89.2 sezon ort. 90.4 | 100 savunmada yenen sayı | 95.7 sezon ort. 107.8 |
45.1% sezon ort. 44.4% | Rakip eFG% | 41.5% sezon ort. 52.5% |
27.1% sezon ort. 17.9% | Zorlanan top kaybı | 14.4% sezon ort. 15.4% |
34.4% sezon ort. 27.2% | Rakip hücum ribaundu % | 38.6% sezon ort. 29.9% |
49.0% sezon ort. 27.2% | Rakip serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 23.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tyasha Pearl Desiree Harris Çankaya Üniversitesi · 40 dk+11.0 PIR
- Egle Sventoraite Botaş · 27 dk+6.0 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 40 dk+4.9 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 20 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 32 dk−6.6 PIR
- Victoria Macaulay Botaş · 24 dk−5.6 PIR
- Queen Kamsiyochukwu Egbo Çankaya Üniversitesi · 40 dk−4.5 PIR
- Gülse Uğur Çankaya Üniversitesi · 38 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Melike Yalçınkaya 250 ribaund barajını geçti
- Queen Kamsiyochukwu Egbo 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 73.2 | 73.6 | 95.7 | 41.5% | 14.4% | 38.6% | 19.7% | 89.2 | 45.1% | 27.1% | 65.6% | 49.0% | +6.5 |
| Çankaya Üniversitesi | 74.0 | 73.6 | 89.2 | 45.1% | 27.1% | 34.4% | 49.0% | 95.7 | 41.5% | 14.4% | 61.4% | 19.7% | -6.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 27/71 (%38.0) | Saha İçi Şut | 21/51 (%41.2) |
| 22/56 (%39.3) | 2 Sayı | 17/39 (%43.6) |
| 5/15 (%33.3) | 3 Sayı | 4/12 (%33.3) |
| 11/14 (%78.6) | Serbest Atış | 20/25 (%80.0) |
| 38 | Ribaund | 38 |
| 17 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 21 | Asist | 12 |
| 14 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 23 |
| 18 | Faul | 19 |
| 171 | Verimlilik (PIR) | 133 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Botaş 1, Çankaya Üniversitesi 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 10.12.2022Botaş 70-66 Çankaya Üniversitesi
- 16.03.2023Çankaya Üniversitesi 82-88 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

