KBSL · 8. Hafta · 2022-2023 · 1 Aralık 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Nesibe Aydın Botaş karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 17 | 17 | 18 | 15 | 67 |
| Nesibe Aydın | 16 | 18 | 13 | 23 | 70 |
| Botaş | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.1 sezon ort. 74.3 | Tempo | 77.1 sezon ort. 74.1 |
| Hücum | ||
88.0 sezon ort. 100.8 | 100 hücumda sayı | 89.6 sezon ort. 103.2 |
42.9% sezon ort. 47.5% | eFG% | 43.3% sezon ort. 50.1% |
18.5% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 17.0% sezon ort. 15.1% |
14.7% sezon ort. 29.3% | Hücum ribaundu % | 26.3% sezon ort. 26.7% |
41.1% sezon ort. 23.7% | Serbest atış oranı | 20.9% sezon ort. 25.0% |
35.7% sezon ort. 35.5% | Üçlük payı | 34.3% sezon ort. 39.0% |
| Savunma | ||
89.6 sezon ort. 90.4 | 100 savunmada yenen sayı | 88.0 sezon ort. 95.3 |
43.3% sezon ort. 44.4% | Rakip eFG% | 42.9% sezon ort. 45.7% |
17.0% sezon ort. 18.3% | Zorlanan top kaybı | 18.5% sezon ort. 17.7% |
26.3% sezon ort. 27.5% | Rakip hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 29.6% |
20.9% sezon ort. 28.0% | Rakip serbest atış oranı | 41.1% sezon ort. 29.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elif Emirtekin Nesibe Aydın · 19 dk+5.1 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 36 dk+1.5 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 23 dk+1.3 PIR
- Sevgi Uzun Botaş · 36 dk+0.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Chelsea Nelson Nesibe Aydın · 27 dk−11.5 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 19 dk−6.1 PIR
- Derin Yaya Nesibe Aydın · 29 dk−4.8 PIR
- Merritt Ramona Hempe Nesibe Aydın · 37 dk−4.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jessica Thomas 250 asist barajını geçti
- Meltem Avcı Yılmaz 150. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 76.1 | 77.1 | 88.0 | 42.9% | 18.5% | 14.7% | 41.1% | 89.6 | 43.3% | 17.0% | 73.7% | 20.9% | -1.5 |
| Nesibe Aydın | 78.2 | 77.1 | 89.6 | 43.3% | 17.0% | 26.3% | 20.9% | 88.0 | 42.9% | 18.5% | 85.3% | 41.1% | +1.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 22/56 (%39.3) | Saha İçi Şut | 26/67 (%38.8) |
| 18/36 (%50.0) | 2 Sayı | 20/44 (%45.5) |
| 4/20 (%20.0) | 3 Sayı | 6/23 (%26.1) |
| 19/23 (%82.6) | Serbest Atış | 12/14 (%85.7) |
| 33 | Ribaund | 39 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 21 | Asist | 13 |
| 8 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 15 |
| 15 | Faul | 20 |
| 153 | Verimlilik (PIR) | 139 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Botaş 0, Nesibe Aydın 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 30.11.2022Botaş 67-70 Nesibe Aydın
- 08.03.2023Nesibe Aydın 94-69 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

