KBSL · 7. Hafta · 2022-2023 · 19 Kasım 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Nesibe Aydın Fenerbahçe Alagöz Holding karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 29 | 20 | 17 | 11 | 77 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 21 | 15 | 18 | 21 | 75 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.3 sezon ort. 74.3 | Tempo | 71.3 sezon ort. 76.7 |
| Hücum | ||
110.8 sezon ort. 102.4 | 100 hücumda sayı | 102.7 sezon ort. 116.7 |
64.0% sezon ort. 49.4% | eFG% | 48.4% sezon ort. 54.9% |
21.8% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 16.5% sezon ort. 13.2% |
16.0% sezon ort. 26.9% | Hücum ribaundu % | 34.3% sezon ort. 35.0% |
34.0% sezon ort. 24.6% | Serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 20.2% |
34.0% sezon ort. 38.9% | Üçlük payı | 18.8% sezon ort. 32.1% |
| Savunma | ||
102.7 sezon ort. 94.8 | 100 savunmada yenen sayı | 110.8 sezon ort. 85.6 |
48.4% sezon ort. 45.5% | Rakip eFG% | 64.0% sezon ort. 46.0% |
16.5% sezon ort. 17.8% | Zorlanan top kaybı | 21.8% sezon ort. 22.5% |
34.3% sezon ort. 29.0% | Rakip hücum ribaundu % | 16.0% sezon ort. 24.0% |
25.0% sezon ort. 30.3% | Rakip serbest atış oranı | 34.0% sezon ort. 23.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 31 dk+10.7 PIR
- İlayda Güner Nesibe Aydın · 25 dk+9.1 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe Alagöz Holding · 27 dk+5.1 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Alagöz Holding · 38 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Chelsea Nelson Nesibe Aydın · 30 dk−15.5 PIR
- Alperi Onar Fenerbahçe Alagöz Holding · 19 dk−15.3 PIR
- Merve Aydın Özbek Fenerbahçe Alagöz Holding · 12 dk−8.7 PIR
- Elif İstanbulluoğlu Fenerbahçe Alagöz Holding · 11 dk−6.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- İlayda Güner 1.000 sayı barajını geçti
- Manolya Kurtulmuş 100. maçına çıktı
- Jessica Thomas 500 sayı barajını geçti
- Duygu Özen 50. maçına çıktı
- Olivia Esther Jeanne Epoupa 250 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 69.5 | 71.3 | 110.8 | 64.0% | 21.8% | 16.0% | 34.0% | 102.7 | 48.4% | 16.5% | 65.7% | 25.0% | +8.1 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 73.0 | 71.3 | 102.7 | 48.4% | 16.5% | 34.3% | 25.0% | 110.8 | 64.0% | 21.8% | 84.0% | 34.0% | -8.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| 27/50 (%54.0) | Saha İçi Şut | 29/64 (%45.3) |
| 17/33 (%51.5) | 2 Sayı | 25/52 (%48.1) |
| 10/17 (%58.8) | 3 Sayı | 4/12 (%33.3) |
| 13/17 (%76.5) | Serbest Atış | 13/16 (%81.3) |
| 27 | Ribaund | 33 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 17 | Asist | 22 |
| 4 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 14 |
| 19 | Faul | 21 |
| 163 | Verimlilik (PIR) | 177 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Nesibe Aydın 0, Fenerbahçe Alagöz Holding 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.11.2022Nesibe Aydın 77-75 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 05.03.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 82-81 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

