KBSL · Playoff Yarı Final 1. Maç · 2021-2022 · 1 Mayıs 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe Safiport Nesibe Aydın karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Safiport | 9 | 16 | 18 | 30 | 73 |
| Nesibe Aydın | 24 | 15 | 16 | 16 | 71 |
| Fenerbahçe Safiport | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
81.0 sezon ort. 74.6 | Tempo | 81.0 sezon ort. 75.0 |
| Hücum | ||
92.0 sezon ort. 120.7 | 100 hücumda sayı | 86.0 sezon ort. 101.0 |
48.3% sezon ort. 56.8% | eFG% | 44.3% sezon ort. 50.8% |
24.6% sezon ort. 12.4% | Top kaybı oranı | 18.2% sezon ort. 18.1% |
29.4% sezon ort. 33.1% | Hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 29.4% |
32.2% sezon ort. 20.3% | Serbest atış oranı | 21.4% sezon ort. 26.2% |
40.7% sezon ort. 37.0% | Üçlük payı | 30.0% sezon ort. 37.6% |
| Savunma | ||
86.0 sezon ort. 82.8 | 100 savunmada yenen sayı | 92.0 sezon ort. 96.5 |
44.3% sezon ort. 42.6% | Rakip eFG% | 48.3% sezon ort. 46.0% |
18.2% sezon ort. 20.5% | Zorlanan top kaybı | 24.6% sezon ort. 15.5% |
24.4% sezon ort. 21.5% | Rakip hücum ribaundu % | 29.4% sezon ort. 27.8% |
21.4% sezon ort. 24.0% | Rakip serbest atış oranı | 32.2% sezon ort. 25.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Fenerbahçe Safiport · 26 dk+6.3 PIR
- Alina Iagupova Fenerbahçe Safiport · 32 dk+1.7 PIR
- Meltem Yıldızhan Nesibe Aydın · 31 dk+0.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Amanda Agnes Sofia Zahui Bazoukou Fenerbahçe Safiport · 22 dk−13.3 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe Safiport · 30 dk−10.8 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Safiport · 34 dk−10.2 PIR
- Satou Sabally Fenerbahçe Safiport · 29 dk−8.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Meltem Yıldızhan 50 top çalma barajını geçti
- Alina Iagupova 750 asist barajını geçti
- Alaina Denise Coates 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Safiport | 79.4 | 81.0 | 92.0 | 48.3% | 24.6% | 29.4% | 32.2% | 86.0 | 44.3% | 18.2% | 75.6% | 21.4% | +6.0 |
| Nesibe Aydın | 82.6 | 81.0 | 86.0 | 44.3% | 18.2% | 24.4% | 21.4% | 92.0 | 48.3% | 24.6% | 70.6% | 32.2% | -6.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Safiport | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 26/59 (%44.1) | Saha İçi Şut | 28/70 (%40.0) |
| 21/35 (%60.0) | 2 Sayı | 22/49 (%44.9) |
| 5/24 (%20.8) | 3 Sayı | 6/21 (%28.6) |
| 16/19 (%84.2) | Serbest Atış | 9/15 (%60.0) |
| 44 | Ribaund | 35 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 13 | Asist | 15 |
| 9 | Top Çalma | 12 |
| 9 | Blok | 0 |
| 22 | Top Kaybı | 17 |
| 20 | Faul | 21 |
| 90 | Verimlilik (PIR) | 68 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Fenerbahçe Safiport 4, Nesibe Aydın 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-0
- 27.12.2021Nesibe Aydın 55-90 Fenerbahçe Safiport
- 01.04.2022Fenerbahçe Safiport 70-53 Nesibe Aydın
- 30.04.2022Fenerbahçe Safiport 73-71 Nesibe Aydın
- 02.05.2022Fenerbahçe Safiport 97-62 Nesibe Aydın
- 05.05.2022Nesibe Aydın 78-100 Fenerbahçe Safiport
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

