KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2021-2022 · 25 Nisan 2022 00:00
Fenerbahçe Safiport 4. çeyreği 22-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 18 | 16 | 20 | 11 | 65 |
| Fenerbahçe Safiport | 23 | 25 | 16 | 22 | 86 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe Safiport |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.3 sezon ort. 75.2 | Tempo | 75.3 sezon ort. 74.8 |
| Hücum | ||
87.8 sezon ort. 99.9 | 100 hücumda sayı | 112.4 sezon ort. 120.0 |
46.5% sezon ort. 50.0% | eFG% | 50.7% sezon ort. 56.8% |
16.9% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 13.3% sezon ort. 12.8% |
8.1% sezon ort. 22.6% | Hücum ribaundu % | 36.8% sezon ort. 32.9% |
28.1% sezon ort. 20.1% | Serbest atış oranı | 23.9% sezon ort. 20.5% |
38.6% sezon ort. 39.3% | Üçlük payı | 23.9% sezon ort. 37.5% |
| Savunma | ||
112.4 sezon ort. 107.3 | 100 savunmada yenen sayı | 87.8 sezon ort. 82.7 |
50.7% sezon ort. 51.1% | Rakip eFG% | 46.5% sezon ort. 42.6% |
13.3% sezon ort. 12.9% | Zorlanan top kaybı | 16.9% sezon ort. 20.5% |
36.8% sezon ort. 27.0% | Rakip hücum ribaundu % | 8.1% sezon ort. 22.0% |
23.9% sezon ort. 22.2% | Rakip serbest atış oranı | 28.1% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alexis Sade Prince Çankaya Üniversitesi · 40 dk+5.1 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe Safiport · 16 dk+4.4 PIR
- Elizabeth Williams Fenerbahçe Safiport · 21 dk+3.7 PIR
- Kıah Irene Stokes Fenerbahçe Safiport · 25 dk+3.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- İnci Güçlü Çankaya Üniversitesi · 39 dk−15.3 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk−15.3 PIR
- Alina Iagupova Fenerbahçe Safiport · 29 dk−8.1 PIR
- Alperi Onar Fenerbahçe Safiport · 23 dk−6.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Elizabeth Williams 1.500 sayı barajını geçti
- Elizabeth Williams 1.000 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 74.0 | 75.3 | 87.8 | 46.5% | 16.9% | 8.1% | 28.1% | 112.4 | 50.7% | 13.3% | 63.2% | 23.9% | -24.7 |
| Fenerbahçe Safiport | 76.5 | 75.3 | 112.4 | 50.7% | 13.3% | 36.8% | 23.9% | 87.8 | 46.5% | 16.9% | 91.9% | 28.1% | +24.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe Safiport |
|---|---|---|
| 22/57 (%38.6) | Saha İçi Şut | 33/71 (%46.5) |
| 13/35 (%37.1) | 2 Sayı | 27/54 (%50.0) |
| 9/22 (%40.9) | 3 Sayı | 6/17 (%35.3) |
| 12/16 (%75.0) | Serbest Atış | 14/17 (%82.4) |
| 27 | Ribaund | 48 |
| 3 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 34 |
| 10 | Asist | 26 |
| 4 | Top Çalma | 10 |
| 2 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 12 |
| 16 | Faul | 23 |
| 56 | Verimlilik (PIR) | 119 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 0, Fenerbahçe Safiport 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 15.10.2021Fenerbahçe Safiport 89-57 Çankaya Üniversitesi
- 15.02.2022Çankaya Üniversitesi 62-102 Fenerbahçe Safiport
- 21.04.2022Fenerbahçe Safiport 91-57 Çankaya Üniversitesi
- 24.04.2022Çankaya Üniversitesi 65-86 Fenerbahçe Safiport
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

