KBSL · 25. Hafta · 2021-2022 · 9 Nisan 2022 00:00
Nesibe Aydın ilk yarıyı 37-49 geride kapattı, ikinci yarıyı 51-33 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 20 | 17 | 23 | 28 | 88 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 25 | 24 | 14 | 19 | 82 |
| Nesibe Aydın | Kategori | UMF Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.8 sezon ort. 75.0 | Tempo | 79.8 sezon ort. 76.5 |
| Hücum | ||
108.9 sezon ort. 100.2 | 100 hücumda sayı | 104.0 sezon ort. 91.6 |
53.7% sezon ort. 50.4% | eFG% | 49.3% sezon ort. 44.7% |
19.0% sezon ort. 18.1% | Top kaybı oranı | 9.2% sezon ort. 16.4% |
37.8% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 18.6% sezon ort. 24.5% |
29.4% sezon ort. 25.9% | Serbest atış oranı | 40.3% sezon ort. 23.6% |
32.4% sezon ort. 37.5% | Üçlük payı | 32.8% sezon ort. 37.0% |
| Savunma | ||
104.0 sezon ort. 96.1 | 100 savunmada yenen sayı | 108.9 sezon ort. 103.7 |
49.3% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 53.7% sezon ort. 51.6% |
9.2% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 19.0% sezon ort. 17.0% |
18.6% sezon ort. 28.1% | Rakip hücum ribaundu % | 37.8% sezon ort. 31.5% |
40.3% sezon ort. 25.3% | Rakip serbest atış oranı | 29.4% sezon ort. 19.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Solopova UMF Yapı İzmit Belediyespor · 16 dk+13.7 PIR
- Meltem Yıldızhan Nesibe Aydın · 28 dk+11.7 PIR
- Nikolina Knezevic UMF Yapı İzmit Belediyespor · 35 dk+8.0 PIR
- Harika Gözde Eldaş Nesibe Aydın · 28 dk+7.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Viktoria Vladimirovna Mircheva UMF Yapı İzmit Belediyespor · 27 dk−7.1 PIR
- Katsiaryna Snytsina Nesibe Aydın · 12 dk−7.0 PIR
- Nirra Fields UMF Yapı İzmit Belediyespor · 37 dk−5.2 PIR
- İdil Türk UMF Yapı İzmit Belediyespor · 23 dk−4.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jessica Thomas 100 ribaund barajını geçti
- Marina Solopova 100 asist barajını geçti
- Melisa Korkmaz 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 80.8 | 79.8 | 108.9 | 53.7% | 19.0% | 37.8% | 29.4% | 104.0 | 49.3% | 9.2% | 81.4% | 40.3% | +5.0 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 78.9 | 79.8 | 104.0 | 49.3% | 9.2% | 18.6% | 40.3% | 108.9 | 53.7% | 19.0% | 62.2% | 29.4% | -5.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | UMF Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 33/68 (%48.5) | Saha İçi Şut | 29/67 (%43.3) |
| 26/46 (%56.5) | 2 Sayı | 21/45 (%46.7) |
| 7/22 (%31.8) | 3 Sayı | 8/22 (%36.4) |
| 15/20 (%75.0) | Serbest Atış | 16/27 (%59.3) |
| 49 | Ribaund | 31 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 24 | Asist | 17 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 0 |
| 18 | Top Kaybı | 8 |
| 22 | Faul | 21 |
| 107 | Verimlilik (PIR) | 81 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Nesibe Aydın 3, UMF Yapı İzmit Belediyespor 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 30.12.2021UMF Yapı İzmit Belediyespor 60-70 Nesibe Aydın
- 08.04.2022Nesibe Aydın 88-82 UMF Yapı İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

