KBSL · 22. Hafta · 2021-2022 · 19 Mart 2022 00:00
Nesibe Aydın ilk yarıyı 28-32 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-34 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 16 | 12 | 15 | 27 | 70 |
| Antalya 07 Basketbol | 16 | 16 | 12 | 22 | 66 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Antalya 07 Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.8 sezon ort. 75.3 | Tempo | 71.8 sezon ort. 73.4 |
| Hücum | ||
99.7 sezon ort. 100.5 | 100 hücumda sayı | 90.0 sezon ort. 88.2 |
42.4% sezon ort. 50.8% | eFG% | 36.6% sezon ort. 46.4% |
10.0% sezon ort. 18.3% | Top kaybı oranı | 12.7% sezon ort. 21.2% |
23.8% sezon ort. 29.4% | Hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 23.6% |
50.8% sezon ort. 25.3% | Serbest atış oranı | 28.4% sezon ort. 28.7% |
28.8% sezon ort. 37.6% | Üçlük payı | 41.8% sezon ort. 33.9% |
| Savunma | ||
90.0 sezon ort. 96.6 | 100 savunmada yenen sayı | 99.7 sezon ort. 101.8 |
36.6% sezon ort. 46.4% | Rakip eFG% | 42.4% sezon ort. 48.8% |
12.7% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 10.0% sezon ort. 14.5% |
28.9% sezon ort. 27.8% | Rakip hücum ribaundu % | 23.8% sezon ort. 26.4% |
28.4% sezon ort. 25.7% | Rakip serbest atış oranı | 50.8% sezon ort. 22.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gmrice Louise Davis Antalya 07 Basketbol · 20 dk+7.3 PIR
- Jaime Nared Antalya 07 Basketbol · 40 dk+5.2 PIR
- Kamile Nacickaite Nesibe Aydın · 34 dk+4.0 PIR
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 26 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Merve Uygül Nesibe Aydın · 11 dk−5.9 PIR
- Sera Özelçi Antalya 07 Basketbol · 21 dk−5.7 PIR
- Gamze Takmaz Antalya 07 Basketbol · 37 dk−5.6 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 15 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alaina Denise Coates 25 blok barajını geçti
- Hülya Çoklar Asarcıklı 500 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 70.2 | 71.8 | 99.7 | 42.4% | 10.0% | 23.8% | 50.8% | 90.0 | 36.6% | 12.7% | 71.1% | 28.4% | +9.7 |
| Antalya 07 Basketbol | 73.4 | 71.8 | 90.0 | 36.6% | 12.7% | 28.9% | 28.4% | 99.7 | 42.4% | 10.0% | 76.2% | 50.8% | -9.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Antalya 07 Basketbol |
|---|---|---|
| 24/59 (%40.7) | Saha İçi Şut | 20/67 (%29.9) |
| 22/42 (%52.4) | 2 Sayı | 11/39 (%28.2) |
| 2/17 (%11.8) | 3 Sayı | 9/28 (%32.1) |
| 20/30 (%66.7) | Serbest Atış | 17/19 (%89.5) |
| 42 | Ribaund | 45 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 17 | Asist | 15 |
| 7 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 0 |
| 8 | Top Kaybı | 11 |
| 18 | Faul | 25 |
| 86 | Verimlilik (PIR) | 71 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 18.12.2021Antalya 07 Basketbol 54-76 Nesibe Aydın
- 18.03.2022Nesibe Aydın 70-66 Antalya 07 Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

