KBSL · 19. Hafta · 2021-2022 · 26 Şubat 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ilk çeyreği 22-7 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 22 | 21 | 18 | 22 | 83 |
| Antalya 07 Basketbol | 7 | 12 | 18 | 11 | 48 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Antalya 07 Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.0 sezon ort. 73.5 | Tempo | 71.0 sezon ort. 73.4 |
| Hücum | ||
115.9 sezon ort. 105.8 | 100 hücumda sayı | 68.3 sezon ort. 89.1 |
56.4% sezon ort. 51.2% | eFG% | 39.2% sezon ort. 46.2% |
12.1% sezon ort. 15.4% | Top kaybı oranı | 24.2% sezon ort. 20.7% |
34.4% sezon ort. 30.1% | Hücum ribaundu % | 11.4% sezon ort. 24.3% |
8.6% sezon ort. 21.8% | Serbest atış oranı | 23.5% sezon ort. 28.9% |
41.4% sezon ort. 34.9% | Üçlük payı | 31.4% sezon ort. 34.3% |
| Savunma | ||
68.3 sezon ort. 90.9 | 100 savunmada yenen sayı | 115.9 sezon ort. 101.1 |
39.2% sezon ort. 44.8% | Rakip eFG% | 56.4% sezon ort. 48.3% |
24.2% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 12.1% sezon ort. 14.4% |
11.4% sezon ort. 23.2% | Rakip hücum ribaundu % | 34.4% sezon ort. 26.0% |
23.5% sezon ort. 23.7% | Rakip serbest atış oranı | 8.6% sezon ort. 24.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Esra Ural ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 16 dk+14.1 PIR
- Melis Talay ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 26 dk+9.3 PIR
- Şevval Akalan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 22 dk+7.2 PIR
- Dejuana Tenis Boner ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 20 dk+6.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gamze Takmaz Antalya 07 Basketbol · 35 dk−11.5 PIR
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 15 dk−10.7 PIR
- Candide Öztürk Antalya 07 Basketbol · 21 dk−4.5 PIR
- Jaime Nared Antalya 07 Basketbol · 36 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 71.6 | 71.0 | 115.9 | 56.4% | 12.1% | 34.4% | 8.6% | 68.3 | 39.2% | 24.2% | 88.6% | 23.5% | +47.6 |
| Antalya 07 Basketbol | 70.3 | 71.0 | 68.3 | 39.2% | 24.2% | 11.4% | 23.5% | 115.9 | 56.4% | 12.1% | 65.6% | 8.6% | -47.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Antalya 07 Basketbol |
|---|---|---|
| 36/70 (%51.4) | Saha İçi Şut | 18/51 (%35.3) |
| 29/41 (%70.7) | 2 Sayı | 14/35 (%40.0) |
| 7/29 (%24.1) | 3 Sayı | 4/16 (%25.0) |
| 4/6 (%66.7) | Serbest Atış | 8/12 (%66.7) |
| 42 | Ribaund | 25 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 25 | Asist | 12 |
| 10 | Top Çalma | 3 |
| 1 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 18 |
| 12 | Faul | 10 |
| 115 | Verimlilik (PIR) | 35 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 1 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 1, Antalya 07 Basketbol 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 27.11.2021Antalya 07 Basketbol 55-82 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 25.02.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 83-48 Antalya 07 Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

