KBSL · 17. Hafta · 2021-2022 · 4 Şubat 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Galatasaray karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 14 | 13 | 20 | 15 | 62 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 12 | 22 | 13 | 18 | 65 |
| Galatasaray | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.4 sezon ort. 74.5 | Tempo | 72.4 sezon ort. 73.4 |
| Hücum | ||
87.5 sezon ort. 96.7 | 100 hücumda sayı | 87.9 sezon ort. 106.6 |
48.2% sezon ort. 45.6% | eFG% | 40.6% sezon ort. 51.7% |
21.8% sezon ort. 15.6% | Top kaybı oranı | 9.4% sezon ort. 15.4% |
21.2% sezon ort. 29.5% | Hücum ribaundu % | 25.6% sezon ort. 30.4% |
19.6% sezon ort. 25.1% | Serbest atış oranı | 26.1% sezon ort. 21.3% |
23.2% sezon ort. 30.0% | Üçlük payı | 39.1% sezon ort. 35.0% |
| Savunma | ||
87.9 sezon ort. 90.1 | 100 savunmada yenen sayı | 87.5 sezon ort. 90.4 |
40.6% sezon ort. 46.5% | Rakip eFG% | 48.2% sezon ort. 44.5% |
9.4% sezon ort. 18.9% | Zorlanan top kaybı | 21.8% sezon ort. 16.6% |
25.6% sezon ort. 22.1% | Rakip hücum ribaundu % | 21.2% sezon ort. 22.9% |
26.1% sezon ort. 24.2% | Rakip serbest atış oranı | 19.6% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tina Krajisnik Galatasaray · 37 dk+4.7 PIR
- Sude Yılmaz Galatasaray · 22 dk+2.4 PIR
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 31 dk+2.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Asena Yalçın ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 22 dk−11.6 PIR
- Temitope Titilola Fagbenle ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 31 dk−10.6 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 11 dk−6.3 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 37 dk−5.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 70.8 | 72.4 | 87.5 | 48.2% | 21.8% | 21.2% | 19.6% | 87.9 | 40.6% | 9.4% | 74.4% | 26.1% | -0.4 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 73.9 | 72.4 | 87.9 | 40.6% | 9.4% | 25.6% | 26.1% | 87.5 | 48.2% | 21.8% | 78.8% | 19.6% | +0.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 25/56 (%44.6) | Saha İçi Şut | 26/69 (%37.7) |
| 21/43 (%48.8) | 2 Sayı | 22/42 (%52.4) |
| 4/13 (%30.8) | 3 Sayı | 4/27 (%14.8) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 9/18 (%50.0) |
| 39 | Ribaund | 37 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 12 | Asist | 13 |
| 3 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 0 |
| 17 | Top Kaybı | 8 |
| 18 | Faul | 15 |
| 68 | Verimlilik (PIR) | 63 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Galatasaray 9, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 4 galibiyet aldı.
- 2021-2022 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 74-72 Galatasaray
- 2020-2021 · Galatasaray 73-52 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2020-2021 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 95-97 Galatasaray
- 2019-2020 · Galatasaray 90-79 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2019-2020 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 72-81 Galatasaray


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 05.11.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 74-72 Galatasaray
- 03.02.2022Galatasaray 62-65 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

