KBSL · 6. Hafta · 2022-2023 · 13 Kasım 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 2. çeyreği 33-18 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 22 | 33 | 18 | 18 | 91 |
| Nesibe Aydın | 14 | 18 | 16 | 20 | 68 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.4 sezon ort. 73.5 | Tempo | 70.4 sezon ort. 74.3 |
| Hücum | ||
128.8 sezon ort. 110.7 | 100 hücumda sayı | 97.0 sezon ort. 102.9 |
58.6% sezon ort. 53.0% | eFG% | 50.8% sezon ort. 49.8% |
14.3% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 15.6% sezon ort. 15.2% |
43.3% sezon ort. 32.0% | Hücum ribaundu % | 18.4% sezon ort. 26.9% |
53.4% sezon ort. 22.1% | Serbest atış oranı | 11.3% sezon ort. 25.4% |
29.3% sezon ort. 37.8% | Üçlük payı | 53.2% sezon ort. 38.3% |
| Savunma | ||
97.0 sezon ort. 91.5 | 100 savunmada yenen sayı | 128.8 sezon ort. 93.9 |
50.8% sezon ort. 45.5% | Rakip eFG% | 58.6% sezon ort. 45.2% |
15.6% sezon ort. 16.8% | Zorlanan top kaybı | 14.3% sezon ort. 17.9% |
18.4% sezon ort. 21.8% | Rakip hücum ribaundu % | 43.3% sezon ort. 28.8% |
11.3% sezon ort. 24.0% | Rakip serbest atış oranı | 53.4% sezon ort. 29.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Dejuana Tenis Boner ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 25 dk+7.3 PIR
- Gökşen Fitik ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 20 dk+7.1 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 29 dk+6.7 PIR
- Jonquel Orthea Theresa Jones ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 13 dk+4.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Derin Yaya Nesibe Aydın · 28 dk−6.7 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 34 dk−5.0 PIR
- Esra Ural ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 17 dk−5.0 PIR
- Duygu Özen Nesibe Aydın · 26 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sinem Ataş 250 asist barajını geçti
- Gökşen Fitik 1.000 sayı barajını geçti
- Dejuana Tenis Boner 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 70.6 | 70.4 | 128.8 | 58.6% | 14.3% | 43.3% | 53.4% | 97.0 | 50.8% | 15.6% | 81.6% | 11.3% | +31.8 |
| Nesibe Aydın | 70.1 | 70.4 | 97.0 | 50.8% | 15.6% | 18.4% | 11.3% | 128.8 | 58.6% | 14.3% | 56.7% | 53.4% | -31.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 31/58 (%53.4) | Saha İçi Şut | 25/62 (%40.3) |
| 25/41 (%61.0) | 2 Sayı | 12/29 (%41.4) |
| 6/17 (%35.3) | 3 Sayı | 13/33 (%39.4) |
| 23/31 (%74.2) | Serbest Atış | 5/7 (%71.4) |
| 44 | Ribaund | 24 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 17 |
| 21 | Asist | 18 |
| 6 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 12 |
| 15 | Faul | 24 |
| 226 | Verimlilik (PIR) | 130 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 1, Nesibe Aydın 5 galibiyet aldı.
- 2021-2022 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 83-88 Nesibe Aydın
- 2021-2022 · Nesibe Aydın 84-76 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2020-2021 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 53-79 Nesibe Aydın
- 2020-2021 · Nesibe Aydın 76-61 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 2020-2021 · ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 91-84 Nesibe Aydın


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 12.11.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 91-68 Nesibe Aydın
- 02.03.2023Nesibe Aydın 72-91 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

