KBSL · 1. Hafta · 2022-2023 · 8 Ekim 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Nesibe Aydın Çankaya Üniversitesi karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 24 | 27 | 20 | 12 | 83 |
| Çankaya Üniversitesi | 21 | 26 | 18 | 16 | 81 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.6 sezon ort. 74.2 | Tempo | 73.6 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
114.1 sezon ort. 102.3 | 100 hücumda sayı | 108.6 sezon ort. 93.1 |
62.9% sezon ort. 49.4% | eFG% | 44.9% sezon ort. 44.3% |
23.0% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 11.2% sezon ort. 15.3% |
32.3% sezon ort. 26.5% | Hücum ribaundu % | 34.1% sezon ort. 23.4% |
22.4% sezon ort. 25.0% | Serbest atış oranı | 34.8% sezon ort. 25.4% |
43.1% sezon ort. 38.6% | Üçlük payı | 37.7% sezon ort. 40.4% |
| Savunma | ||
108.6 sezon ort. 94.6 | 100 savunmada yenen sayı | 114.1 sezon ort. 107.2 |
44.9% sezon ort. 45.7% | Rakip eFG% | 62.9% sezon ort. 51.8% |
11.2% sezon ort. 18.0% | Zorlanan top kaybı | 23.0% sezon ort. 15.1% |
34.1% sezon ort. 29.0% | Rakip hücum ribaundu % | 32.3% sezon ort. 30.2% |
34.8% sezon ort. 29.9% | Rakip serbest atış oranı | 22.4% sezon ort. 22.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 30 dk+11.1 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 31 dk+5.0 PIR
- İdil Türk Çankaya Üniversitesi · 11 dk+4.2 PIR
- Gülse Uğur Çankaya Üniversitesi · 13 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 37 dk−9.3 PIR
- Queen Kamsiyochukwu Egbo Nesibe Aydın · 31 dk−6.2 PIR
- Chelsea Nelson Nesibe Aydın · 16 dk−3.9 PIR
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 16 dk−1.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 72.7 | 73.6 | 114.1 | 62.9% | 23.0% | 32.3% | 22.4% | 108.6 | 44.9% | 11.2% | 65.9% | 34.8% | +5.5 |
| Çankaya Üniversitesi | 74.6 | 73.6 | 108.6 | 44.9% | 11.2% | 34.1% | 34.8% | 114.1 | 62.9% | 23.0% | 67.7% | 22.4% | -5.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 29/58 (%50.0) | Saha İçi Şut | 27/69 (%39.1) |
| 14/33 (%42.4) | 2 Sayı | 19/43 (%44.2) |
| 15/25 (%60.0) | 3 Sayı | 8/26 (%30.8) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 19/24 (%79.2) |
| 39 | Ribaund | 36 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 16 | Asist | 13 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 2 |
| 19 | Top Kaybı | 10 |
| 22 | Faul | 19 |
| 187 | Verimlilik (PIR) | 159 |
Nesibe Aydın
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Çankaya Üniversitesi
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Nesibe Aydın 4, Çankaya Üniversitesi 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 07.10.2022Nesibe Aydın 83-81 Çankaya Üniversitesi
- 06.01.2023Çankaya Üniversitesi 67-65 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

