KBSL · Playoff Yarı Final 3. Maç · 2021-2022 · 6 Mayıs 2022 00:00
Fenerbahçe Safiport 2. çeyreği 31-15 kazanarak farkı açtı. Nesibe Aydın ikinci yarıda 41-39 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 22 | 15 | 18 | 23 | 78 |
| Fenerbahçe Safiport | 30 | 31 | 18 | 21 | 100 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Fenerbahçe Safiport |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.2 sezon ort. 75.3 | Tempo | 72.2 sezon ort. 74.9 |
| Hücum | ||
109.7 sezon ort. 100.2 | 100 hücumda sayı | 136.5 sezon ort. 119.3 |
60.8% sezon ort. 50.3% | eFG% | 62.2% sezon ort. 56.4% |
21.8% sezon ort. 18.0% | Top kaybı oranı | 10.2% sezon ort. 12.9% |
26.9% sezon ort. 29.3% | Hücum ribaundu % | 45.5% sezon ort. 32.6% |
45.1% sezon ort. 25.5% | Serbest atış oranı | 16.2% sezon ort. 20.8% |
23.5% sezon ort. 37.7% | Üçlük payı | 35.1% sezon ort. 37.1% |
| Savunma | ||
136.5 sezon ort. 95.1 | 100 savunmada yenen sayı | 109.7 sezon ort. 82.1 |
62.2% sezon ort. 45.4% | Rakip eFG% | 60.8% sezon ort. 42.2% |
10.2% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 21.8% sezon ort. 20.4% |
45.5% sezon ort. 27.3% | Rakip hücum ribaundu % | 26.9% sezon ort. 21.5% |
16.2% sezon ort. 26.2% | Rakip serbest atış oranı | 45.1% sezon ort. 23.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams Fenerbahçe Safiport · 25 dk+12.3 PIR
- Merve Uygül Nesibe Aydın · 12 dk+6.1 PIR
- Katsiaryna Snytsina Nesibe Aydın · 26 dk+5.5 PIR
- İdil Saçalır Fenerbahçe Safiport · 9 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Satou Sabally Fenerbahçe Safiport · 24 dk−14.9 PIR
- Harika Gözde Eldaş Nesibe Aydın · 25 dk−10.8 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe Safiport · 25 dk−6.9 PIR
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 32 dk−5.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Merve Uygül 250 sayı barajını geçti
- Alaina Denise Coates 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 71.1 | 72.2 | 109.7 | 60.8% | 21.8% | 26.9% | 45.1% | 136.5 | 62.2% | 10.2% | 54.5% | 16.2% | -26.8 |
| Fenerbahçe Safiport | 73.3 | 72.2 | 136.5 | 62.2% | 10.2% | 45.5% | 16.2% | 109.7 | 60.8% | 21.8% | 73.1% | 45.1% | +26.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Fenerbahçe Safiport |
|---|---|---|
| 28/51 (%54.9) | Saha İçi Şut | 41/74 (%55.4) |
| 22/39 (%56.4) | 2 Sayı | 31/48 (%64.6) |
| 6/12 (%50.0) | 3 Sayı | 10/26 (%38.5) |
| 16/23 (%69.6) | Serbest Atış | 8/12 (%66.7) |
| 25 | Ribaund | 34 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 18 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 22 | Asist | 24 |
| 6 | Top Çalma | 11 |
| 1 | Blok | 1 |
| 17 | Top Kaybı | 9 |
| 17 | Faul | 24 |
| 85 | Verimlilik (PIR) | 124 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Nesibe Aydın 0, Fenerbahçe Safiport 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-5
- 27.12.2021Nesibe Aydın 55-90 Fenerbahçe Safiport
- 01.04.2022Fenerbahçe Safiport 70-53 Nesibe Aydın
- 30.04.2022Fenerbahçe Safiport 73-71 Nesibe Aydın
- 02.05.2022Fenerbahçe Safiport 97-62 Nesibe Aydın
- 05.05.2022Nesibe Aydın 78-100 Fenerbahçe Safiport
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

