KBSL · 11. Hafta · 2022-2023 · 18 Aralık 2022 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring 3. çeyreği 25-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 20 | 27 | 25 | 14 | 86 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 13 | 17 | 9 | 19 | 58 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.8 sezon ort. 71.8 | Tempo | 72.8 sezon ort. 77.6 |
| Hücum | ||
119.5 sezon ort. 105.3 | 100 hücumda sayı | 78.8 sezon ort. 94.4 |
54.1% sezon ort. 51.9% | eFG% | 37.9% sezon ort. 49.6% |
16.1% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 9.9% sezon ort. 19.8% |
53.8% sezon ort. 30.1% | Hücum ribaundu % | 14.9% sezon ort. 23.7% |
12.2% sezon ort. 26.4% | Serbest atış oranı | 8.6% sezon ort. 24.4% |
27.0% sezon ort. 39.1% | Üçlük payı | 41.4% sezon ort. 35.2% |
| Savunma | ||
78.8 sezon ort. 94.7 | 100 savunmada yenen sayı | 119.5 sezon ort. 107.1 |
37.9% sezon ort. 46.6% | Rakip eFG% | 54.1% sezon ort. 51.5% |
9.9% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 16.1% sezon ort. 13.8% |
14.9% sezon ort. 23.9% | Rakip hücum ribaundu % | 53.8% sezon ort. 29.3% |
8.6% sezon ort. 19.5% | Rakip serbest atış oranı | 12.2% sezon ort. 22.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 20 dk+12.7 PIR
- Azura Breeona Stevens Galatasaray Çağdaş Faktoring · 18 dk+9.6 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray Çağdaş Faktoring · 23 dk+6.7 PIR
- Işıl Alben Galatasaray Çağdaş Faktoring · 19 dk+6.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Deniz Çolakoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 24 dk−7.3 PIR
- Ieva Pulvere Galatasaray Çağdaş Faktoring · 22 dk−5.7 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 29 dk−4.0 PIR
- Kamile Nacickaite Galatasaray Çağdaş Faktoring · 17 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 72.0 | 72.8 | 119.5 | 54.1% | 16.1% | 53.8% | 12.2% | 78.8 | 37.9% | 9.9% | 85.1% | 8.6% | +40.7 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 73.6 | 72.8 | 78.8 | 37.9% | 9.9% | 14.9% | 8.6% | 119.5 | 54.1% | 16.1% | 46.2% | 12.2% | -40.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| 36/74 (%48.6) | Saha İçi Şut | 23/70 (%32.9) |
| 28/54 (%51.9) | 2 Sayı | 16/41 (%39.0) |
| 8/20 (%40.0) | 3 Sayı | 7/29 (%24.1) |
| 6/9 (%66.7) | Serbest Atış | 5/6 (%83.3) |
| 61 | Ribaund | 25 |
| 21 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 40 | Savunma Ribaundu | 18 |
| 21 | Asist | 15 |
| 7 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 8 |
| 13 | Faul | 12 |
| 238 | Verimlilik (PIR) | 100 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 17.12.2022Galatasaray Çağdaş Faktoring 86-58 Bursa Uludağ Basketbol
- 25.03.2023Bursa Uludağ Basketbol 83-89 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

