KBSL · 8. Hafta · 2022-2023 · 1 Aralık 2022 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding 1. çeyreği 28-16 kazanarak farkı açtı. Galatasaray Çağdaş Faktoring ikinci yarıda 43-38 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 28 | 14 | 14 | 24 | 80 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 16 | 13 | 15 | 28 | 72 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.8 sezon ort. 76.6 | Tempo | 74.8 sezon ort. 71.8 |
| Hücum | ||
109.5 sezon ort. 116.5 | 100 hücumda sayı | 94.0 sezon ort. 106.2 |
56.8% sezon ort. 54.7% | eFG% | 50.0% sezon ort. 52.0% |
16.4% sezon ort. 13.2% | Top kaybı oranı | 24.8% sezon ort. 16.1% |
20.0% sezon ort. 35.4% | Hücum ribaundu % | 43.2% sezon ort. 30.5% |
27.1% sezon ort. 20.1% | Serbest atış oranı | 40.7% sezon ort. 25.3% |
27.1% sezon ort. 31.9% | Üçlük payı | 33.9% sezon ort. 38.8% |
| Savunma | ||
94.0 sezon ort. 86.1 | 100 savunmada yenen sayı | 109.5 sezon ort. 93.6 |
50.0% sezon ort. 46.3% | Rakip eFG% | 56.8% sezon ort. 46.0% |
24.8% sezon ort. 22.4% | Zorlanan top kaybı | 16.4% sezon ort. 15.0% |
43.2% sezon ort. 23.2% | Rakip hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 23.6% |
40.7% sezon ort. 23.0% | Rakip serbest atış oranı | 27.1% sezon ort. 18.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ieva Pulvere Galatasaray Çağdaş Faktoring · 22 dk+8.0 PIR
- Tuğçe Canıtez Galatasaray Çağdaş Faktoring · 8 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Azura Breeona Stevens Galatasaray Çağdaş Faktoring · 35 dk−12.5 PIR
- Kamile Nacickaite Galatasaray Çağdaş Faktoring · 20 dk−12.1 PIR
- Işıl Alben Galatasaray Çağdaş Faktoring · 36 dk−9.4 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Alagöz Holding · 38 dk−8.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 73.0 | 74.8 | 109.5 | 56.8% | 16.4% | 20.0% | 27.1% | 94.0 | 50.0% | 24.8% | 56.8% | 40.7% | +15.5 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 76.6 | 74.8 | 94.0 | 50.0% | 24.8% | 43.2% | 40.7% | 109.5 | 56.8% | 16.4% | 80.0% | 27.1% | -15.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 30/59 (%50.8) | Saha İçi Şut | 26/59 (%44.1) |
| 23/43 (%53.5) | 2 Sayı | 19/39 (%48.7) |
| 7/16 (%43.8) | 3 Sayı | 7/20 (%35.0) |
| 13/16 (%81.3) | Serbest Atış | 13/24 (%54.2) |
| 27 | Ribaund | 40 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 21 | Asist | 18 |
| 10 | Top Çalma | 5 |
| 4 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 23 |
| 26 | Faul | 15 |
| 196 | Verimlilik (PIR) | 143 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 25 karşılaşmada Fenerbahçe Alagöz Holding 20, Galatasaray Çağdaş Faktoring 5 galibiyet aldı.
- 2021-2022 · Galatasaray Çağdaş Faktoring 69-63 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 2021-2022 · Fenerbahçe Alagöz Holding 74-56 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 2020-2021 · Galatasaray Çağdaş Faktoring 56-71 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 2020-2021 · Fenerbahçe Alagöz Holding 70-57 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 2020-2021 · Fenerbahçe Alagöz Holding 73-66 Galatasaray Çağdaş Faktoring


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 30.11.2022Fenerbahçe Alagöz Holding 80-72 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 08.03.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 62-80 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 17.04.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 84-60 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 19.04.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 78-87 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

