KBSL · 3. Hafta · 2022-2023 · 22 Ekim 2022 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring ilk çeyreği 15-7 kazanarak maçı erken kopardı. Beşiktaş ikinci yarıda 40-39 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 15 | 18 | 21 | 18 | 72 |
| Beşiktaş | 7 | 11 | 25 | 15 | 58 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.0 sezon ort. 71.8 | Tempo | 72.0 sezon ort. 76.4 |
| Hücum | ||
101.0 sezon ort. 106.0 | 100 hücumda sayı | 79.8 sezon ort. 95.6 |
54.1% sezon ort. 51.9% | eFG% | 39.4% sezon ort. 44.8% |
21.4% sezon ort. 16.3% | Top kaybı oranı | 10.0% sezon ort. 15.1% |
39.4% sezon ort. 30.7% | Hücum ribaundu % | 15.2% sezon ort. 27.1% |
19.7% sezon ort. 26.0% | Serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 27.1% |
36.1% sezon ort. 38.7% | Üçlük payı | 18.2% sezon ort. 27.9% |
| Savunma | ||
79.8 sezon ort. 94.6 | 100 savunmada yenen sayı | 101.0 sezon ort. 99.6 |
39.4% sezon ort. 46.5% | Rakip eFG% | 54.1% sezon ort. 45.9% |
10.0% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 21.4% sezon ort. 14.5% |
15.2% sezon ort. 23.9% | Rakip hücum ribaundu % | 39.4% sezon ort. 31.1% |
19.7% sezon ort. 19.1% | Rakip serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 25.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kamile Nacickaite Galatasaray Çağdaş Faktoring · 32 dk+14.0 PIR
- Işıl Alben Galatasaray Çağdaş Faktoring · 33 dk+6.4 PIR
- Yağmur Önal Beşiktaş · 23 dk+0.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dana Kiana Evans Beşiktaş · 38 dk−10.5 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 16 dk−8.6 PIR
- Taya Reimer Beşiktaş · 34 dk−6.3 PIR
- Azura Breeona Stevens Galatasaray Çağdaş Faktoring · 36 dk−5.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 71.3 | 72.0 | 101.0 | 54.1% | 21.4% | 39.4% | 19.7% | 79.8 | 39.4% | 10.0% | 84.8% | 19.7% | +21.3 |
| Beşiktaş | 72.7 | 72.0 | 79.8 | 39.4% | 10.0% | 15.2% | 19.7% | 101.0 | 54.1% | 21.4% | 60.6% | 19.7% | -21.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 29/61 (%47.5) | Saha İçi Şut | 24/66 (%36.4) |
| 21/39 (%53.8) | 2 Sayı | 20/54 (%37.0) |
| 8/22 (%36.4) | 3 Sayı | 4/12 (%33.3) |
| 6/12 (%50.0) | Serbest Atış | 6/13 (%46.2) |
| 52 | Ribaund | 27 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 39 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 21 | Asist | 13 |
| 3 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 8 |
| 21 | Faul | 14 |
| 181 | Verimlilik (PIR) | 96 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Galatasaray Çağdaş Faktoring 8, Beşiktaş 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 21.10.2022Galatasaray Çağdaş Faktoring 72-58 Beşiktaş
- 20.01.2023Beşiktaş 65-81 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

