KBSL · 2. Hafta · 2022-2023 · 15 Ekim 2022 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring ilk yarıyı 37-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 39-19 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 21 | 22 | 11 | 8 | 62 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 15 | 22 | 23 | 16 | 76 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.2 sezon ort. 75.6 | Tempo | 71.2 sezon ort. 71.9 |
| Hücum | ||
86.3 sezon ort. 93.9 | 100 hücumda sayı | 107.8 sezon ort. 105.7 |
42.6% sezon ort. 44.4% | eFG% | 54.2% sezon ort. 51.9% |
17.5% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 13.1% sezon ort. 16.6% |
21.1% sezon ort. 23.9% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 31.2% |
18.0% sezon ort. 26.0% | Serbest atış oranı | 28.8% sezon ort. 25.7% |
50.8% sezon ort. 39.9% | Üçlük payı | 35.6% sezon ort. 38.7% |
| Savunma | ||
107.8 sezon ort. 107.4 | 100 savunmada yenen sayı | 86.3 sezon ort. 94.4 |
54.2% sezon ort. 52.1% | Rakip eFG% | 42.6% sezon ort. 46.4% |
13.1% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 17.5% sezon ort. 15.0% |
20.0% sezon ort. 30.6% | Rakip hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 23.6% |
28.8% sezon ort. 22.7% | Rakip serbest atış oranı | 18.0% sezon ort. 19.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kamile Nacickaite Galatasaray Çağdaş Faktoring · 38 dk+19.0 PIR
- Aija Jurjane Galatasaray Çağdaş Faktoring · 26 dk+8.0 PIR
- Merve Uygül Galatasaray Çağdaş Faktoring · 14 dk+3.7 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray Çağdaş Faktoring · 34 dk+3.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 39 dk−14.4 PIR
- Işıl Alben Galatasaray Çağdaş Faktoring · 32 dk−6.9 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 29 dk−5.1 PIR
- Tyasha Pearl Desiree Harris Çankaya Üniversitesi · 40 dk−5.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 71.8 | 71.2 | 86.3 | 42.6% | 17.5% | 21.1% | 18.0% | 107.8 | 54.2% | 13.1% | 80.0% | 28.8% | -21.5 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 70.5 | 71.2 | 107.8 | 54.2% | 13.1% | 20.0% | 28.8% | 86.3 | 42.6% | 17.5% | 78.9% | 18.0% | +21.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 22/61 (%36.1) | Saha İçi Şut | 28/59 (%47.5) |
| 14/30 (%46.7) | 2 Sayı | 20/38 (%52.6) |
| 8/31 (%25.8) | 3 Sayı | 8/21 (%38.1) |
| 10/11 (%90.9) | Serbest Atış | 12/17 (%70.6) |
| 32 | Ribaund | 36 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 15 | Asist | 24 |
| 8 | Top Çalma | 11 |
| 3 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 10 |
| 15 | Faul | 19 |
| 126 | Verimlilik (PIR) | 200 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 2, Galatasaray Çağdaş Faktoring 4 galibiyet aldı.
- 2021-2022 · Çankaya Üniversitesi 86-92 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 2021-2022 · Galatasaray Çağdaş Faktoring 66-54 Çankaya Üniversitesi
- 2020-2021 · Çankaya Üniversitesi 66-65 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 2020-2021 · Galatasaray Çağdaş Faktoring 95-90 Çankaya Üniversitesi
- 2019-2020 · Çankaya Üniversitesi 76-57 Galatasaray Çağdaş Faktoring


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 14.10.2022Çankaya Üniversitesi 62-76 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 13.01.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 83-57 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

