KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2024-2025 · 28 Mart 2025 00:00
Fenerbahçe Opet 2. çeyreği 34-15 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 17 | 15 | 12 | 12 | 56 |
| Fenerbahçe Opet | 25 | 34 | 21 | 18 | 98 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.4 sezon ort. 73.5 | Tempo | 80.4 sezon ort. 73.8 |
| Hücum | ||
69.8 sezon ort. 103.7 | 100 hücumda sayı | 121.6 sezon ort. 115.1 |
38.1% sezon ort. 49.9% | eFG% | 62.0% sezon ort. 56.7% |
27.6% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 9.3% sezon ort. 13.9% |
31.1% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 28.4% |
19.0% sezon ort. 24.5% | Serbest atış oranı | 21.1% sezon ort. 18.3% |
38.1% sezon ort. 31.6% | Üçlük payı | 32.4% sezon ort. 30.8% |
| Savunma | ||
121.6 sezon ort. 105.3 | 100 savunmada yenen sayı | 69.8 sezon ort. 89.6 |
62.0% sezon ort. 52.1% | Rakip eFG% | 38.1% sezon ort. 46.7% |
9.3% sezon ort. 17.5% | Zorlanan top kaybı | 27.6% sezon ort. 19.5% |
14.7% sezon ort. 30.2% | Rakip hücum ribaundu % | 31.1% sezon ort. 23.6% |
21.1% sezon ort. 26.8% | Rakip serbest atış oranı | 19.0% sezon ort. 20.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Fenerbahçe Opet · 22 dk+10.5 PIR
- Emma Meesseman Fenerbahçe Opet · 21 dk+8.5 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz Melikgazi Kayseri Basketbol · 30 dk+7.4 PIR
- Gabrielle Williams Fenerbahçe Opet · 21 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 24 dk−14.8 PIR
- Aerial Powers Melikgazi Kayseri Basketbol · 24 dk−9.3 PIR
- İdil Saçalır Fenerbahçe Opet · 19 dk−6.7 PIR
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Opet · 17 dk−5.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 80.3 | 80.4 | 69.8 | 38.1% | 27.6% | 31.1% | 19.0% | 121.6 | 62.0% | 9.3% | 85.3% | 21.1% | -51.8 |
| Fenerbahçe Opet | 80.6 | 80.4 | 121.6 | 62.0% | 9.3% | 14.7% | 21.1% | 69.8 | 38.1% | 27.6% | 68.9% | 19.0% | +51.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| 20/63 (%31.7) | Saha İçi Şut | 40/71 (%56.3) |
| 12/39 (%30.8) | 2 Sayı | 32/48 (%66.7) |
| 8/24 (%33.3) | 3 Sayı | 8/23 (%34.8) |
| 8/12 (%66.7) | Serbest Atış | 10/15 (%66.7) |
| 43 | Ribaund | 36 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 14 | Asist | 30 |
| 4 | Top Çalma | 18 |
| 3 | Blok | 0 |
| 26 | Top Kaybı | 8 |
| 19 | Faul | 17 |
| 92 | Verimlilik (PIR) | 272 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 24 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 4, Fenerbahçe Opet 20 galibiyet aldı.
- 2024-2025 · Fenerbahçe Opet 98-74 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2024-2025 · Fenerbahçe Opet 67-75 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2024-2025 · Melikgazi Kayseri Basketbol 57-89 Fenerbahçe Opet
- 2023-2024 · Fenerbahçe Opet 97-87 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2023-2024 · Melikgazi Kayseri Basketbol 68-84 Fenerbahçe Opet


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-3
- 13.11.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 57-89 Fenerbahçe Opet
- 30.01.2025Fenerbahçe Opet 67-75 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 25.03.2025Fenerbahçe Opet 98-74 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 27.03.2025Melikgazi Kayseri Basketbol 56-98 Fenerbahçe Opet
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

